Yavru Kedi Sütü Verilir Mi?

Pufininelifi

Merhaba,
Ben süt içerken kedim sürekli içmeye çalışıyor. Mısır gevreği yerken sürekli yanımda fırsat bulup süt içme derdinde. İnek sütü olduğu için vermiyorum. Yavru kediler için olan süt tozlarından alıp arada versem zararı olur mu?

14 CEVAP

mihriii

az miktar tabii fazlası sorun çıkartabilir

Belginkkl

Suyla biraz seyreltip vermenizde fayda var

Belginkkl

Suyla biraz seyreltip vermenizde fayda var

Cansunurk

Yavru kedi olan süt tozlarını verebilirsin hiçbir zararı yoktur. Paketin arkasında ölçeği yazıyor zaten, kilosuna/aylığına göre hazırlayıp verebilirsiniz. Araştırmıştım daha önceden sütlerle alakalı. Mecbur kalmadığınız sürece ne inek sütü ne de keçi sütü vermeyin. Mecbur iseniz suyla karıştırıp öyle verin.

mihriii

Keçi sütü zararlı mıymış?Benim kullandığım bir yaş mama ton balıklı ve keçi sütlü ondan zararsız demek ki diye düşünmüştüm.

tyguler

Keçi sütü veya kedi süt tozu verebilirsiniz diye biliyorum youtube da birisi keçi sütü kedilere yararlı keçi sütüyle onlarca kedi büyüttüm demişti benim yorumuma.
Kedi süt tozu verebilirsiniz bence bi zararı olacağını düşünmüyorum

tyguler

@aigenc laktozsuz kefir verin verince veterinerimiz laktozsuz olması önemli demişti. Laktoz kedilere zararlıymış.

mihriii

olmaz bence keçi sütü de verebilirsiniz

Pufininelifi

Haftada bir 2-3 yemek kaşığı kadar vermeyi düşünüyorum. Sizce iyi mi?

sibelbykgny

biz hiç vermedik iç parazit oluşturuyor diye . ama illa vereceğim diyorsanız sterilize edilmiş su ile karıştırıp verebilirsiniz.

aigenc

Oda sıcaklığında kefir verebilirsiniz, benim zibidi bayılıyor :)

Buketbayraktar

Süt alırsam kendim de laktozsuz alıyorum o yüzden çok az veriyorum ara sıra kendim kullandığım zaman. Ama çoğunlukla laktozsuz kefir vermeyi tercih ediyorum onu da seviyorlar

Pufininelifi

Cevaplarınız için teşekkür ederim.😊

ruthiees

inek sütü kesinikle vermeyin bebek yavru sütüde vermeyin çünkü kuru mama yiyen kedi süt içerse devamlı sütü içmek ister istedi diye herşeyi vermememiz lazım