Mama Hills Bu Nasıl İçerik Arkadaşlar.. ?

Oqrenerde06

Analiz Tablosu

Vitamin A E 672 16 000 Iu/Kg
Demir E1 99.3 Mg/Kg
Selenyum E8 0.3 Mg/Kg
İyot E2 1.6 Mg/Kg
Bakır E4 9.8 Mg / Kg
Manganez E5 10.3 Mg/Kg
Çinko E6 205.5 Mg/Kg
Vitamin D3 E 671 943 Iu/Kg
İçerik

Un
Mısır
Vitaminler Ve Eser Elementler.
En Az 32
Balık
Hayvansal Yağlar
Balık Yağı
Protein Hidrolisat
Kalsiyum Karbonat
Nişasta
Potasyum Klorür
Sodyum Klorür
Sitrik Asit Ve Biberiye Özü
Tokoferoller
Görünce şok oldum... Orta segment sayılan mamalar bile daha iyi içeriğe sahip.

26 CEVAP

dezgicavus

Taurin doğal olarak et, süt ve balık içerisinde bulunur zaten. Bende ton balıklı olanı var, mama gerçekten balık içerdiği sürece sorun değil. Mısır mevzusuna da bakacak olursak içerdiği tahıl yani lif oranı %1.3 yani abartılacak bir durum değil bence. Bende tahılsız ND de var lif oranı %5.1 tahıldan sağlamıyor tabiki meyve sebze lif kaynağı. Ama can dostlarımızın liglere de ihtiyacı var.

dezgicavus

Taurin bir çeşit amino asittir. Amino asitler proteinlerin yapı taşlarıdır. Taurin et, balık ve anne sütünde doğal olarak bulunur, taurine sadece hayvanların değil bizlerinde ihtiyacı vardır.(araştırabilirsiniz) Protein kaynağı gerçek ve kaliteli olduğu sürece bence endişe etmeyin.

Oqrenerde06

Hill's Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 3kg
mama bu arkadaşlar.

Arkadaşlar bana bir akıl verirmisiniz çocuğa aldım üç kilo mama daha önce bayılarak yemişti diye. Şimdi mebcuren vereceğim ama taurin yok diyorsunuz ne ile desteklemem lazım kuru mamayı

Ben tavuklu aldım ton balıklı değil benimki

Ve benim ki yavru kitten tavuklu aldım

fatma_nur42

içinde taurin var tabi ki taurinsiz mama olmaz ama miktar belirtilmemiş ama belirtmediklerine göre çok yok :( en fazla 1000_1500

shoto

0.21 demiş orada büyük ihtimalle 2100 koymuşlardır ama oda belli değil

Ben mama paketinin arkasına baktım orda taurini göremedim

deniznergis

Felicia guzel fakat tuz orani yuksek .kedimi yeni kisirlastirdim verecek mama bulamiyorum verdiğim parayı hakedicek mama yok

ontheground

bonacibo mama 1.5 tuz içeriyor.bu orana fazla diyip kedisine royal canin verende var aslında.bence bonacibo felicia tuz oranı fazladeğil.eğer tuz fazla olsa rcden sıkıntı çıkardı