Mama Hills Bu Nasıl İçerik Arkadaşlar.. ?

Oqrenerde06

Analiz Tablosu

Vitamin A E 672 16 000 Iu/Kg
Demir E1 99.3 Mg/Kg
Selenyum E8 0.3 Mg/Kg
İyot E2 1.6 Mg/Kg
Bakır E4 9.8 Mg / Kg
Manganez E5 10.3 Mg/Kg
Çinko E6 205.5 Mg/Kg
Vitamin D3 E 671 943 Iu/Kg
İçerik

Un
Mısır
Vitaminler Ve Eser Elementler.
En Az 32
Balık
Hayvansal Yağlar
Balık Yağı
Protein Hidrolisat
Kalsiyum Karbonat
Nişasta
Potasyum Klorür
Sodyum Klorür
Sitrik Asit Ve Biberiye Özü
Tokoferoller
Görünce şok oldum... Orta segment sayılan mamalar bile daha iyi içeriğe sahip.

26 CEVAP

Oqrenerde06

İthal mamalara Türk halk çok güveniyor o kadar güveniyor ki içeriğine bakmadan mamayı alıyor sırf bilindik diye içeriğin de bir sürü zararlı tahıl var zaten royal canın başlı başına kediler için zararlı kimyasallar içeriyor bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çoğu vlog da mevcut.

Ben daha yeni 3 kg hills aldım mecburen kullanacağım

tyguler

@Golgelerinefendisi yetişkij yaş mamayı verebilirsiniz sorun olmaz. Ama sürekli yani 5 aylıktan 1 yaşına kadar sadece yetişkin yaş mama vermemelisiniz. Ama 5 taneden bir şey olmaz.

shoto

Buraya gelipte hills RoyalCanin proplan a çok iyi mükemmel mama diyenlerin %99'u içeriğe 1 kez bile bakmamıştır eminim.Hills in veteriner serileri başarılı ama içerik iyi olmasa bile ona söyleyecek lafım yok.

tyguler

Un ve mısırla başlayan bir içerik, şimdi gelip de kimse yok hills mükemmel, yok şöyle böyle güzel demesin bi zahmet. Felicia, prochoice hills den iyi oluyor bu durumda. VE İÇERİSİNDE TAURİN YOK?! Nasıl taurin yok. Cidden taurin koymamışlar mı? Koymayı akıl edememişler mi. Hills'ten bu kadarını beklemiyordum

fatma_nur42

cidden buna mama diyen var mı? kediniz peçete yese daha iyi beslenir :)

Benimde kedim hasta doktor hills C/D verdi yüzüne bakmıyor kedim. Başka markanın C/D olan serisini düşünüyorum. Yoksa hayvan ölmeyecek kadar yiyor.

shoto

Hangi maması bu acaba?

Oqrenerde06

Gerçekten şok oldum ya birde felicia prochoice mamalarına laf edilir gerçekten. Ben Felicia Aldım Bu sefer kedim N&D den kilo verdi ağız kokusu yaptı 6 ayda . Güvendiğim Başka Mama yok çünkü yine yerli malı yurdun malı yapacak birşey yok.

Oqrenerde06

Taurın yok et yok protein belli değil ne var içinde bilmiyorum. :D

shoto

Sakatat ve taurin macunu verebilirsiniz

shoto

İçeriğinde taurin var bu mamanın resmi siteden aldım.

MALZEMELER: İÇİNDEKİLER: Mısır, tavuk ve hindi unu, mısır gluteni unu, ton balığı unu, hayvansal yağ, mineraller, hidrolize protein, balık yağı, keten tohumu.

Protein 33.0
Yağ 10.7
Karbonhidrat / NFE 49.1
Ham Selüloz 1.4
Kül 5.7
Kalsiyum 0.82
Fosfor 0.74
Potasyum 0.72
Sodyum 0.44
Magnezyum 0.094
Taurin 0.24
A Vitamini 6455 IU/kg
C Vitamini 108 ppm
D Vitamini 705 IU/kg
E Vitamini 576 IU/kg
Toplam Omega-3 YA 0.76
Toplam Omega-6 YA 2.54
Beta-Karoten 3.93 ppm

shoto

Sizin aldığınız mamada taurin varmış link bırakayım inceleyin isterseniz

https://www.hillspet.com.tr/cat-food/sp-feline-science-plan-kitten-healthy-development-chicken-dry

Bir şey daha sormak istiyorum kuru mamanın yanında 4 tane hediye olarak yaş mama da geldi ama yetişkin kediler içinmiş 5 buçuk aylık benim kedim sorun olur mu versem

@tyguler teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Yemezse zorlamam zaten