Bozita, Brit Care, Proplan, Nd

Merhaba arkadaşlar, benim kedim dişi kısır ve 2 yaşında. Bu zamana kadar nd düşük tahıllı tavuklu ve narlı kullandım ancak artık asla yemiyor. Nd'nin diğer aromalı mamaları da bütçemi zorluyor maalesef. Örneğin nd balkabaklı 1.5 kg 142 tl, 5 kg 370 tl. Düşük tahıllı tavuk ve narlıyı sevseydi 5 kg 270 tl'den devam ederdim. Nd yerine siz ne önerebilirsiniz acaba? Mesela bozita 2 kg 142 lira, brit care yeni tahılsız serileri 2 kg 130 lira civarı. Sizce ne yapmalıyım? Bir de nd ocean tahılsız kısır kedi maması 1.5 kg 152 tl imiş burada gördüm. Proplan kısır kedi maması 3 kg 189'dan başlıyor. Evet içerik olarak nd gerçekten iyi ama kedim de şu an 2 yaşına geldi nd ağır bir mama acaba ileride bir sorun çıkarır mı bilmiyorum. Lütfen yardımcı olabilir misiniz, teşekkür ederim.

11 CEVAP

Proplanın çok iyi bir mama olmadığını biliyorum evet ama yaşı büyük olduğu için fazla protein ona fazla gelebilir .Bence o yüzden kullanabilir hem kedilerin yaşamını uzattığına dair belge almış .Kısaca bence yaşı büyük olan kediler proplan kullanabilir. BENCE .

Britcarein sağlık sorunlarına açtığına dair çok şikayet var.

Evet 2 yaşında ve çok hareketli bir kedi de değil gün içinde sık sık oynamaya çalışıyorum onunla. Hani zaten bu yaşına kadar nd ile besledim hep ama bu yaştan sonra nd ağır gelebilir mi acaba diye de çekiniyorum.

ilginçmiş gerçekten .İsterseniz şimdilik düşündüğünüz mamalardan birini alıp indirim zamanında
nd nin diğer çeşitlerini fiyatı düştüğünde alabilirsiniz.

Britcare bu yeni çıkan beyaz ambalajlı olanlarını gördüm ben iyi diyen de var kötü diyen de var ama bu nd için de geçerli mesela

Bilmiyorum hangisini alsam çok kararsızım. Dediğim mamalardan kullanan varsa eğer bilgilendirirse çok sevinirim

Bir de en son nd'den sipariş ettiğim 1.5 kg düşük tahıllı tavuklu ve narlı mamayı kedim iştahlı bir şekilde yemedi. Yanında gelen aynı numunesini ve yetişkin balıklı numunelerini yedi. 1.5 kg pakette olanını bir türlü severek yemiyor sürekli ağlıyor başka bir mama çıkarıp vermem için

Bozita hakkındaki düşüncelerimde şöyle :
İçeriği uygun ve güzel olsada çevremde çok duymadığım ve risk almak istemediğim yeni bir marka ama deneyip memnun kalanlar var .Hakkında kötü bir şey de duymadım .Denenebilir mi derseniz.Neden olmasın .d

Dediğim gibi benim düşüncelerim böyle ama eğer güvendiğiniz iyi bir veterineriniz varsa ona da sormanızı tavsiye ederim .

Bence 2 kiloluk mama almayın. saklama kabı alın. nd protein oranı yüksek ve proplan yiyebilir bence de

Ama yerinizde olsam nd somonluya geçerdim

Buketbayraktar

Her mama her kediye iyi gelmiyor orijen acana gibi mamalar bile bazı kedilerde şikayete yol açıyor. Ben mesela 1 kedi için 9 aydır 1 kedi için 4 buçuk aydır brit care kullanıyorum. Eski tahıllı seri ile başlamıştım yeni seriyle devam ediyorum. Şikayetler ağız kokusu ishal oluyor ama ikisi de 2 kedide de hiç yaşanmadı. Ve çok severek yiyorlar. O yüzden macera aramadım nd alabilirim mesela ama onu bile denemeye cesaret edemedim. İyi gelen mamayı bulmak kolay olmuyor çünkü. Ama bu bahsettiğim şikayetler olmazsa gerçekten içeriği çok güzel bir mama