Alerjik Kediler İçin Mama Seçimi

ayseguledaa

Daha öncesinde bacaklarındaki tüy dökümüne dair bir soru açmıştım. Kanında alerji çıktı. Neye alerjisi olduğunu henüz bilemiyorum. Bu sebeple Matisse Kitten(tavuklu)'dan N&D Ocean tahılsız serisine geçiş yaptık. Fakat öğrenci olduğum için sürekli almak beni zorlayabilir. Birçok mama araştırdım ama her mamada tavuk/ tavuk yağı mutlaka oluyor. Alerjili kediniz için hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

11 CEVAP

cansuuranus

Sadece veterıner hekımlerde satılan proplanınkını aldk daha yenı . Veterınerımız onu onerdı

elifozzdemiir

bacak arkasindaki tuy dokumu benim kedimde de var bizde alerjik egzama cikti irsi bir sey, biz brit care'in yeni cikan serisini kullaniyoruz hipoalerjenik siz de deneyebilirsiniz icerigi gayet guzel

Sselin1

Felicia somonlu mamayi deneyebilirsiniz icinde tavuk yok ucuz mama olarak bunu onerebilirim. Advance sensitive somonlu mamada da tavuk bulunmyor 3 kilosu 160-170 lira hem hesapli hem de kullananlar memenun. Ama bunlarin icerigi hakknda garanti bir yorum yapilamaz sanrm deneyip yorumlamak lazim. Daha kaliteli ve şeffaf icerik olarak Exclusion bakabilrsiniz ozellikle alerjik kediler icin uretilmis ton balilkli ya da sigir etli olani tercih edebilrsiniz ikisinde de tavuk urunu yok ve oldukca temiz icerikli. Tabi 1.5 kilosu 150 lira civari. Sordugunuz Veteriner mamalari malesef cok pahali ve son care olarak kullanilmali icerikleri kötu uzun sureli olarak tercih etmeyin. Ve n&d mama icin kedinizin balik alerjisi olmasa bile kedinize agir gelebilir. Hasas kedilere pek iyi gelmiyor cunku. n&d yerine ilk basta exclusion mamayi deneseydiniz daha iyi olurdu.

O kadar zor ki mama bulmak hele yavruysa hepsi tavuklu benim bebenin de egzaması oldu tavuklu mamayla nd ocean a geçtim kremlerini kullandım geçti çok uğraştık ama. Ben de nd yi değiştirmek istiyorum ama ne alıcam bilmiyorum. Felicianın kuzulusu var. Kısırlaştırdıktan sonra advance almak istiyorum bence advance alabilşrsiniz

Acana nın bountiful catch maması var numune gibi 300 gramlıkları satılıyor. o da pahalı ama diğer çeşitleri kadar değil kalsiyum oranı baya yüksek bu bir eksi midir bilmiyorum ona da bakabilirsiniz.

pongul

Naturea somonlu, içeriği ve değerleri açısından alerjilk ir kedi için yaşam evresi fark etmeksizin ideal bir mama.

brokingbad

Felicia

ayseguledaa

İyi gelirse beni de bilgilendirebilir misiniz acaba? Fiyatları nedir? Ben de sürekli olarak veteriner mamalarıyla beslenilmiyor diye biliyorum. Bir dönem hastalığı geçene kadar kullanılıyor yanlış bilmiyorsam. Normal mamaya geçince tekrarlamasın diye sürekli kullanabileceğim bir mama arayışına girdim. Cevabınız için de teşekkür ederim

ayseguledaa

Hem içeriği güzel hem de hiçbir tavuk eklemesi içermediği için N&D çare olur diye düşündüm. Hypoallergenic mama olarak Felicia'yı sorduğumda veterinerim yetersiz geleceğini söyleyerek N&D önerdi. O sebeple denemek istedim. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Deneyeceğim önerdiğiniz mamaları. N&D ile kaşınmalarının azaldığını fark ettim fakat tamamen geçti diyemem o sebeple farklı mamalar deneyeceğim.

ayseguledaa

@Ebrugurkaracayir Maalesef bizim de egzamalarımız var. Kremlere yeni başlayacağız. Sanırım bulana kadar tek tek denemek lazım. 🤔

ayseguledaa

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim, tavsiyelerinizi deneyeceğiz🤗