Kedi Tuvalet Eğitimini

Denizzzzzz

Arkadaşlar kedimin bebekleri 1 aylık oldular ve iki gündür onları kuma alıştırmaya çalışıyorum ama ne yaprsam yapayım iki köşe belirlemişler hep oralara çiş yapıyorlar kuma koyduğumdada kumu yiyorlar anneleri özellikle onlara koyduğum kuma koku bıraktı ama yinede kuma gitmiyorlar.çiş yaptıkları yeri sirkeli su ile temizledim ama bilmem sanki faydası olmadı :(

14 CEVAP

Therumeysa

çiş yaptıkları noktalara mama bırakın bir iki tane. kumu değiştirin yedikleri kristal değildir yüksek ihtimal kristal kum kullanın o yüzden. arada bir kuma götürüp koymaya devam edin yavaş yavaş öğrenecekler kendi başlarına

Reyyanhan

Bir fikrim var. Onları bana ver :)

Denizzzzzz

Bentonit kum kullanıyorum ama kristal kum daha tehlikeli diye biliyorum özellikle bebeklerde

Denizzzzzz

Hahahaah hergün o çişleri temizlerim ama yinede vermem aşklarımı :)

ygzkptn

Bende 1.5 aylık kedi vardı ve topaklaşan kedi kumu kullanıyordum.Her 1 saatte kuma koyup belin alt tarafını kuma sürtüyordum.sonra sadece kuma koymaya başladım.(çünkü çok küçüktü ve tuvalete giremiyordu:)

Nurrrrr

YouTube de emre çelebi bu konuyu güzel bir şekilde anlatmış

meldahilal

veya belirledikleri köşelere koymayı denedinmi

Denizzzzzz

Bİtanesi alıştıda diğer ikisi zorlıyor beni bayaaa ,çiş yaptığı yeri temizledim mama koydum başka yere gitti bısefer :) ah bu minnoşlar

merhaba, yazdıklarımın faydası olur inşeallah. Bebek kediler çişleri geldiğinde iki ön ayağı ile toprağı kazıyormuş gibi hareketler yaparlar. çiş yapma işi bitince de bu sefer tek ön ayağı ile toprağı örtüyormuş gibi yaparlar.bu ön bilgiden sonra gelelim sadede : kaka veya çiş yaptıkları yeden eldığınız kaka ve veya çiş (bir peçete ile idrarı emdirip) bu kaka ve çiş örneklerini kum kutusunun içine koyun kapaklı bir kutu ise alışana kadar şimdilik kapağı sökün veya açık kalacak şekilde bantlayın. sonra o çiş yaptıkları köşelerden birine (tabii temizledikten sonra) kedi tuvaletini tam üzerine koyun.bir kaç kez kullanıp alıştıktan sonra tuvaletin yerini 1'er metre 1'er metre kaydırarak istediğiniz yere kadar değiştirebilirsiniz. ilk kaydırma işlemiyla beraber daha önce yaptığı istenmeyen yere de bolca parfüm sıkın.kolay gelsin.

Denizzzzzz

Başka fikri olan arkadaşlar yok mu

meldahilal

bence tualetini yaparken tut ve yapacakları kere koy ve buraya yapacaksın de belki boyle alışır

efruzg

Benimde 1aylık kedim kapı arkasına parkeye alışmıştı kumu oraya koydum artık kendi gidip yapıyor kumuna

Denizzzzzz

Çok tşkler evt bende öyle yaptım ama üç bebek var ve hepsi farklı bir yer seçmiş durumda sanırım üç adet kum kabı kullanmalıyım :)

Denizzzzzz

Bende herbiri için belirledikleri noktalara olmak üzere üç tane kum kabı koyup olayı çözmeyi düşünüyorum :)