Kedi Kac Haftalıkk Lütfen Cok Acil Ona Göre Bakım Yapıcagım

Patiiiiii

Kediyi yolda diğer iki kedi hırpalarken buldum annesi var mı diye bekledim ama gelmedi bende bakmak icin aldım kac haftalık oldugunu bilmiyorum gözleri acık seslere tepki veriyo yürüyo gözleri biraz mavimsi dişleri de küçük küçük cıkmıs aldıgımdan beri tuvaletini yapmadı ıslak pamukla ovaladım ama cok hareket etti cok kacmaya calıstı hala tuvaletini yapmadı kum kabı da var oraya gitmiyo bile iki gün oldu yapmadı tuvaletini ne yapmam lazım

16 CEVAP

seldmrprmk

Yaklaşık 1.5, en fazla 2 aylık. Göz rengi dönmemiş tam olarak. Muhtemelen tuvaletini kendi yapabiliyordur. Kabız olabilir yediklerinden dolayı. Karnını ovalayın yumuşak hareketler ile. Hatta içirebiliyorsanız az miktarda zeytin yağı içirin. 3 günü geçerse veterinere götürün, onlar müdahale ediyorlar.

Patiiiiii

Kedinin oladar büyük oldugunu düşünmüyorum bir karsımın büyüklügünde. ELime aldıgımda parmaklarımı emiyor vekaba süt ve suyu karıstırıp koydum ona agzını deydiriyo ama icmiyor tuvalet meselesi de hala cözülmedi karnını ovaladım of napcamm

Cotontzu_Siri

1 aylık kadar

BlindCat

Bineronla besleyin derim kısa bir süre de olsa tuğalet sorununda da kumunuz varsa kedinin oyun alanlarının yakınına koyun ve kumun üstüne koyun orada durdun biraz hala başka bir yere yaparken yakalarsanız alın ve hızlıca kuma koyun mama konusunda kedi sütü tozu almalısınız petshoplardan alamam dersenız laktozu düşük bebek maması da kısa süre iş görür varsa keçi sütü de olur zaten mama yer en az1haftaya bu arada kedi gerçekten çok güzelmiş

FDinler

Veteriner ya da petshop gibi bir yerden kedi biberonu alın sonrada annesi gibi uzanıp onu yanınıza alin ardından da karnınızın orada biberonu tutup onu orada besleyin tabi biberonun içine normal süt koymayın kediler için tozlar yani mamalar var onu yapın ( söylediğim şey saçma görünebilir fakat bir sosyal hayvan deneyide uygulanmıştı ya da onun gibi bir şey youtbe da görmüştüm bir de beslerken okşayın i annesinin onu beslerken yaladigini hatırlayıp hoşnut olacaktır)

Patiiiiii

İlk aldıgımda yani dün bilmiyodum direk süt verilmemesi gerektigini az bi miktar normal süt verdim acaba ondan zor sindiriyo olabilir mi ??

Patiiiiii

Elimi emiyo ben zorlarsam kaseden biraz cok az sütünü iciyo karnı normal büyüklükde ama ben acıktı gibi hissediyorum hep cünkü sürekli heryerde emicek bişeyler arıyo annesini arıyo gibi geliyo ve acıktı gibi hissediyorum napmam lazımm

dollfacepersian

Gimcat veya Beaphar markasının kedi süt tozunu ve yavru kedi biberonu alın. Her üç saatte bir beslenmesi gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam.
Hiç bir şekilde normal süt vermeyin. Kediler doğuştan laktozu sindiremez. Bu kadar küçük bir kedi için çok tehlikeli süt vermek. Birde şu yazıyı kesinlikle okuyun.https://kedilibirhayat.com/2013/10/01/bebek-kedi-bakimi-ve-kedi-sutu-uzerine/

Glman

Bence 1 veya 1.5 aylık bir yavru o yüzden kedi sütü tozu alıp vermelisiniz normal süt ile beslemeyin eğer ki kalıcı olarak sizde duracaksa bir an önce aşılarını yaptırın süt tozunuz bitikten sonra yaş mama ve kuru mamayı birbirine karıştırarak verin

ygzkptn

Şimdi tuvalet konusunda şunu söyleyeyim bel tarafını tutun ve kuma sürtün yavru kedileri saatte bir kuma sürttüm ve alışkanlığı olmuştu.mama konusunda bende pek ne yapacağımı bilememiştim.veterinerim anne sütü aldım yarım veya tam(tam olarak hatırlamıyorum)suyun içine koydum.özel yaş mama ile besledim kediyi(vet verdi).Kedi hiçbir türlü birşey yapmayınca ensesinden tutup içirmiştim.

ygzkptn

Yanlış anlamayın kediyi ne türlü şey varsa denedim içiremedim ağzını açmıyordu

ygzkptn

Sağol FDinler

FDinler

Önemli değil

Melisas

Süt tozu bulamayacak durumdaysan marketlerde bebek devam sütü olarak satılan süt tozlarından alabilirsiniz

seldmrprmk

Kedinin küçük boyutlara sahip olması çevresel ve genetik koşullara bağlı olarak değişebilir. Gözlerinin açık olması, göz renginin henüz oturmamış olması, yürüyebiliyor olması, tüylerinin sıklığı, tırnaklarını partilerinin arasında saklayabiliyor olması, ve hatta dişlerinin çıkması, vs. birçok koşul yaş belirleme için ideal. Tabi ki bir uzamana sormanız daha makbul.

Normal süt ile beslememelisiniz, diğer arkadaşların dediği gibi hem bağırsaklarını zarar hem de doyurucu değil. Kedi sütü almalısınız piyasada 35 tl civarında. O büyüklükteki bir yavru 4 saatte bir beslenebilir. Ancak daha önce biberon ile beslenmediği için ilk başlarda sıkıntı çıkaracaktır. Yeteri kadar aç kalırsa, ki bu yaklaşık son beslenmeden sonra 4-5 saat, daha az zorlanırsınız. Bununla ilgili internette videolar var. O büyüklükteki bir yavru Max 6 saat aç kalabilir, uyku periyodunuzu buna göre ayarlamalısnız. Beslenme tamamlandıktan sonra aynı bebeklerde olduğu gibi gaz çıkmamalı. Yine karnını ovalamanız gerekir. Hareketli bir yavru olduğu için beslenme işlemi gerçekleştikten sonra onunla oyun da oynayabilirsin. Dişleri çıkmışsa katı mamaya başlanabilir ama bugüne kadar kedi sütü ile beslediyseniz, ara ara katı mama vermelisiniz, günde iki kez falan. Bu işlem bağırsaklarının alışması için yeterli. Miktar konusuna gelecek olursak, doyana kadar besleyin.

Dışkılama ise gaz çıkartıp oyun oynadıktan sonra yapılabilir. Eğer halen sizin yardımınız ile yapıyorsa kediyi kuma koyun ve ön partileri ile kazıyor gibi yapın. İlk başta oyun sanabilir, hatta kumu yemeye çalışabilir, o yüzden gözetiminizde olsun. Yaptırdığınız dışkıyı, önceden hazırmış olduğunuz kedi kumu kabına koyup kapatın. Kokusu onun kedi tuvaleti olduğu anlamına gelecektir. Kendi kendine kedi kumunu kullanmayı öğreniyorlar. Üç yavru büyüktük, hepsi farklı sürelerde alıştı. Korkmayın, sonunda başarıyorlar :-)