Tahıllı Tahılsız Kedi Maması

Pelinhnilep

N&D marka kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorum kedilerim için. Düşük tahıllı olanından. Tahıllı tahılsız ve düşük tahıllı seçenekleri var. Merak ettiğim tahıllı olup olmamasının ne gibi farkları var. Tahıllı olup olmaması önemli mi?

6 CEVAP

Kedilerin beslenmesinde tahıl ve tahılın içeriği vitaminler ve aminolar mevcut doğal olarak avladığı hayvanlara bakabilirsiniz, az tahıllı mama yeterli olacaktır fakat tahıl deposu mamalardan uzak durun.

Tahılsız mamasında da patates var her türlü karbonhidrat aslında ancak bir araştırmaya göre içeriğinde patates olan mamaları yiyen kedilerde içeriğinde tahıl olan mamaları yiyen kedilere göre daha fazla kalp rahatsızlıkları görülmüş. Tabi devam eden bir araştırma ama

ruthiees

tahıllı mamalar bildiğim kadarıyla daha ucuz oluyor bazzı insanlar az miktarda tahıl içermesi gerektiğini düşünüyor bazıları ise tahılı gereksiz olduğunu. bence tahıl kediler için pek iyi değil yani ihtiyarç duydukları birşey değil ama siz bilirsiniz

Pelinhnilep

Düşük tahıllı mama yiyor çocuklarım. Görünürde bi sıkıntıları yok ama çok çeşit olduğu için sormak istedim teşekkür ederim.

Pelinhnilep

Düşük tahıllı yiyorlar. Sıkıntı olmaz umarım.

Pelinhnilep

Herhangi bi sıkıntı gözlemlemedim umarım olmaz da ilerleyen zamanlarda.