Halsiz Kızım

Luckyssss

Dün yaş mama vermiştim kuru mamayla karıştırıpda ssbah kalkıp baktıgımda ise kusmuş ve isal yapmıştı şimdi halsiz ve bitkin bir şekilde geziniyor ve uyuyor burnuda az bişey kuru ne olmuş olabilir kızıma ne yapabilirim öncelik olarak

6 CEVAP

hemen bir veterinere göstermenizde fayda var, beklemeyin bence.

Luckyssss

Teşekkürler şuan biraz iyi :) yumurta haşladım 2 tane sarısını verdim :)

FDinler

İyi acil şifalar olsun.. :)

FDinler

Bunları sizin icin patipedia diye bir siteden buldum...

Burun plastik su/mama kabından irrite olmuş olabilir: Köpeklerin çoğu plastik kaplara karşı hassastır. Köpeğinizin yakın çevresinden plastik ya da güvenilir olmayan malzemeden yapılmış oyuncak vs. kaldırmalısınız.

Burun uykuda doğal olarak kurur: Köpekler uyurken normalde yaladıkları burunları kuru kalır ve bunda endişelenecek bir şey yoktur. Uyandıktan 10 dakika sonra normale dönecektir. Köpeklerin en güçlü duyu organları koku almaya yarayan burunlarıdır, ve nemli olması bu yeteneklerini arttırır.

Kalorifere çok yakınsa ya da hava çok sıcaksa/soğuksa: Kış günlerinde köpekler ısıtıcıların yanında uyumaya bayılır. Ancak bu tip cihazların yanında uyumaları burunlarını kurutur hatta çatlatır. Çok soğuk ya da çok sıcak havada burun kurumasına ve çatlaklarına rastlanabilmektedir.

Bir şeye alerjisi olabilir: İnsanlarda olduğu gibi köpeklerde de alerjik olanların burunları kurur. Veteriner hekiminizle alerjiler konusunda görüşebilirsiniz. Alerji tedavisi kuru burnunu da rahatlatabilir. Deri hastalıkları konusunda araştırma yapılması gerekebilir.

Geçmiş olsun inşallah iyileşir...

patili

sen takviye vitamin verior musun ona luckyys? sormuştun diye hatırlıyorum

Luckyssss

Evet veriyorum malt macunu aldım onun için onu veriyorum