Süt Hakkıda

slamyi

Merhaba komşumuzun calico bir dişi kedisi var ve hamile.Tavy alerjisi varmış ve yaş mama et vs yemiyor.Kyru mama ve tavuğu severek yio ama tavuk alerjisi olduğu için artık yiyemez.Yoğurt kefirde sevmiyor.Hamile dişi kediye keçi sütü verilir mi?Yoksa keçi sütünü sulandırmak mı gerekir?Yada laktozsuz süt verilir mi

9 CEVAP

Buketbayraktar

En doğrusu İçinde tavuk olmayan kuru mama alın sürekli sütle besleyemezsiniz yetişkin kediyi. Hamilelik için destek olarak süt tozu da İnternetten bakın isterseniz. Ben laktozsuz süt veriyorum ama ara sıra az Bi şey sürekli o şekilde beslenmesi sağlıklı olmaz alması gereken Bi çok değer var

slamyi

Birde ne sıklıkla verilebilir?

Buketbayraktar

Veterinerlerde satılan yavru kedi süt tozları oluyor onlardan alıp verirseniz en sağlıklısı o olur.

slamyi

Süt tozları çok pahalı bizim burda.Petshopta sarılganlarda 60 tl en ucuzu

slamyi

Veterinerlerde satmıyor maalesef

slamyi

Yok zaten kuru maması var sıvı alımına destek için keçi sütü

minky

Keçi sütü anne sütüne en yakın süt olarak kabul ediliyor.3/1 oranında su ile karıştırarak 1-2 gün ara ile verebilirsiniz

Yarenbadem

Sulandırmaya gerek yok proteini kaçar keçi sütü en iyisi ve laktoz oranı yok denecek kadar az ama çok vermeyin ishal olmasın

Patilehayati

Laktozsuz süt alıp verebilirsiniz veya kediler için satılan süt tozundan. Evde kendiniz mama hazırlayabilirsiniz kediniz sevdiği besinlerden.Normal süt verirseniz kedi ishal olur