Kedim 6,5 Aylık 3,6 Kg Fazla Mı?

Sarman cinsi kedim var yaklaşık iki ay önce sahiplendim geldiğinde 2,2kgdı şimdi 3,6kg. Fazla mı kilolu? Mama kabını her zaman dolu bırakıyorum günde iki öğün şeklinde mi vermeliyim?

7 CEVAP

Meloi

Erkek mi dişi mi.Cinsiyete göre de değişiyor.Erkekler daha iri oluyor.benim Chinchilla cinsi erkek kedim 7 aylık 3.7 kilo

asrayildrm

6.5 kilo fazla değil mi ya bildiğim kadarıyla obez sayiliyor. benim kedim de 3.5 kilo ve 7 aylık ama zayıf duruyor boyundan sanirm

mihriii

benimki de 6,5 aylık 4 kilo ama normal duruyor boyuna da bağlı

mihriii

ben ölçülü vermiyorum

Kilosunun ideal olup olmaması cinsine, boyuna göre çok değişiyor. Sokak kedilerinin yetişkinlerinin ortalama kilosu 3,5-5 kg arası denir. British shorthairlar biraz daha iri kedilerdir genelde 5-7 kg arasıdır, sizin kedinizin yakın atalarından biri british shorthair ise değişir. Demek istediğin sadece kilo değerine bağlı bir şey anlaşılmaz.

Şu linki okumanız ve burdan çıkarım yapmanız daha doğru olur.
https://www.suzionline.com/kedi/ideal-kedi-kilosu-nasil-belirlenir/

deniznergis

benim tekir kedim 10 aylık 6.500 gr vteriner kilosu normal diyor çokta iri

Buketbayraktar

Sarman kediler daha iri oluyor Bi de erkek kediniz. Annemin 6 buçuk aylık erkek sarmanı 5 kilo ama kilolu durmuyor. Benim 11 aylık erkek kedimde 4 kilo ama o da zayıf durmuyor. Hareketli Bi kediyse sorun yok zaten küçük daha