Scotish Fold Kedim Hiç Bir Şekil De Yaş Mama Yemiyor...

Oqrenerde06

Anket

Yemese de olur.
(6 oy)
Yedirirseniz daha iyi olur.
(11 oy)
Toplam (17 oy)

Me-o keçi sütlü tavuk püresine bayılırdı tokken bile yerdi 2 aydır hiç bir şekilde yaş mama yemiyor. Schesir&Me-o & Felicia & Gimcat & Gourmet& N&D bir çok marka denedim Felicia somonlu ucundan az birşey yer gibi oldu sadece. Yemesi gerekli midir veteriner hekimimiz yemese de olur sorun etmeyin dedi. Kuru mamada N&D kullanıyordum yememeye başladı şimdi felicia tavuklu aldım karışık veriyorum bir günde 70 gram falan yemeye başladı. Sizce gerekli mi yaş mama yemesi.

8 CEVAP

schembri2

Yese fena olmaz aslında, ağzının kenarlarına, patisine sürüp denedinizmi, ilk başta önyargılı olabiliyorlar, en azından benimki öyleydi,yemiyordu yaş mama, patisine yanaklarına filan bulaştırdım, kendini temizlerken tadını alınca anladı lezzetli değişik bişi olduğunu, şimdi yiyor sıkıntı yok. Özetle yaş mamada yesin, hep kuru kuru, farklılık iyidir.

Benimki de çok seçici bir sürü marka denedim en severek yediği hatta bayildigi miamor somonlu oldu ben de ondan alıyorum napayım. Nd yi istemeyerek açsa anca ,felicia sevmedi, gimcat ton balıklı sevmedi. Prima cat inkileri seviyordu ama içeriğinden emin olamafim ve kokusunu ben sevmedim bıraktım. Miamor kesinlikle deneyin

tyguler

Benim kedim de hiçbir şekilde yemiyor. Haftada bir balık veriyorum onu da yemiyor. Ben geçen hafta felicia kısir somonlu yaş mamayla felicia kısır kuru mamayı karıştırıp verdim yedi. Ama yaş mamanın yarisini koydum kuru mamayı daha çok koydum tüm gün onu yedi

Mervulk

Benimkide kuru mamayı asssla yemiyor şu an bunu okuyunca keşke böyle olsaymış demedim değil.. Ödül çubuğu ya da ödül maması vs verseniz onlara hayır diyebileceğini düşünmüyorum

Oqrenerde06

Denedim tadına bakıyor bir yalıyor çekip gidiyor kuru mamasından yiyor bebekken yemediği şey yoktu sahiplendiğim de 2.5 aylık 500 gramdı bir deri bir kemikti 2 günde bir yaş mamalarla besledim çok güzel toparladı fakat büyüdükçe uzak duruyor artık mesela me-o atıştırmalıkları seviyor yengeçli balıklı uzun tüp içinde ondan 4 paket olsa hepsini yer ama konserve mamaları asla sevmiyor evde tavukta haşladım balıkta elimden verince yiyor 3 4 parça kabına koyuyorum asla yüzüne bakmıyor.

Oqrenerde06

Miamoru gördüm bir deneyeyim çok teşekkurler.olmazsa kedi ödüllü kremalardan vereceğiz yapacak bir şey yok yemiyor çünkü... Aç kalsa yer belki ama yüreğim de el vermiyor mama kapları hep dolu. 😊

Oqrenerde06

@tyguler Benim ikinci kedim erkek ya ne bulursa yiyor bu kedimin hakkını da yiyor mecburen 😂😂 maya yemeyince o yiyor allahtan o yiyor mutlu ediyor.

Oqrenerde06

@merveulk valla bizde de durum tam tersi ahahaha ödül çubuğu ödül mamalarını yiyor şu uzun pakette olanlara bayılıyor ama konserve mamaya geldiğin de iş asla yemiyor. Veteriner hekimimiz yemediği daha iyi boşver in kuru mama ile beslensin dedi ama içim rahat etmedi