Kedim Ölüyor Lütfen Bakın

kedim bir anda yere sarı kustu. kusarken boğulur gibiydi. mama da yemedi oysaki aç en son 24 saat önce yedi. kedimi tek öğünle besliyorum o yüzden. dün akşam gerçekten sapasağlamdı koşup duruyordu. normalde kedim çok oburdur kilolu biraz ama yemedi mama. yatıyor ama ölmemiş kontrol ediyorum pisi pisi diyince bakıyor vedalaşır gibi. kedime malt veriyom tüy yumağı kusmadı hem. kedime şimdi zorla da olsa mama yedirmeli miyim veya ne yapmalıyım bu nedendir. yatmasına izin vermiyorum uyanamaz diye bırakayım uyusun mu? kedim dün tavuk ve kömbe yedi burada veterinere götüremem annem ve babam evde yok

43 CEVAP

aycylmz

kedin ölüyorken biz ne yapabiliriz buradan? eğer sürekli böyle besleniyorsa değiştirin dedim. veterinere götüremeyen siz, veterineri arayamayan da siz ama dırdır eden biz olduk. neyse kedicik iyi olsun da dırdır eden biz olalım :)

Renklipati

Çok geçmiş olsun, sarı kusmuk her sebepten olabilir sadece anlamadığım kömbe neden yedirdiniz hamur türleri kediye verilmez üstelik tavuk ve kömbe bir arada yemiş gıda zehirlenmesi bile olabilir alerjide o kadar sebep varki, ama veterinersiz olmaz gitmesenizde aramanız sormanız gerekiyor böyle oturup ölmesini beklemek neden tedavisi vardır elbette en azından sebebini bulacak

Anonymus552223

Nasil oldu kedi?1 ogun verdiginiz icin hizli yemis o yuzden de kusmustur belki. Ayni miktari ikiye bolup gunde 2 kez verin

merhaba şuan kedim eski haline göre biraz daha iyi. yani eski hali derken kucağıma alıp yere bıraktığımda ayakta duramıyordu o haline göre iyi. ama hala mama yemedi ve su içmedi. tuvalete gitti ve idrarını yaptığında köpük köpük olduğunu gördüm bu nedendir bilgisi olan vvarmı

yagmuryldrm

Anlattıklarının gerçekliğine inanılmıyor gerçekten.

yok annemler geldi ama veteriner getirin demedi birkaç saat daha mama yemezse halsizliği devam ederse getirin mutlaka dedi. ve önemli birşey yok dedi kusması o kadar abartılacak birşey değilmiş yani ben buraya ölüyo falan yazdım ama demek ben abartmışım :))
halsizlik ve iştahsızlık ise kustuktan sonra olabilirmiş

ama yabancı bir cisim de yutmuş olabilir kedim herşeyi yer o gün poşeti yemişti bir kere de ip yerken görmüştüm

mama HİÇ yemedi

Arada sırada bir kıl yumağı (genellikle köpüklü veya sarı sıvı ile) veterinerinizi aramak için bir neden olmayabilir.
böyle diyo ama benim kedim malt yiyior

ama biryerde okumuştum bazen kediler malt yemesine rağmen kusabiliyormuş

Sarı sıvı mide sıvısıdır, çok aç kaldığında midede fazla asit biriktiği için kusabilir bu şekilde. Biz bir dönem kedilerimizi öğünlü beslediğimizde bir tanesi acıktığı zaman dediğiniz şekilde sıvı kusmuştu birkaç kere. Öğün sayısını arttırmak veya kapta her zaman az miktarda mama bulundurmak bu sorunu çözüyor.
petarkadaş sitesinden alıntı

şimdi kedim yürüdü ama ÇOK ÇOK ÇOK yavaş yürüyo

yardım edemeyecekseniz bile en azından 1 fatiha okuyun allah rızası için

ama mamadan olsaydı dün kusardı en son dün sabah yedi çünkü kömbeyi annem verdi bende dedim verme diye. veterineri arayamam çünkü telefonum yok bunları bilgisayardan yazıyorum

yese günde 2 kez vericem ama yemiyor