Güvenli Yer Nereyi Aramalıyım ?

Renklipati

Merhaba arkadaşlar
Site bahçesinde doğum yapan 4 yavru olan anne ve kedilere güvenli iyi bakılacak nereyi aramalıyım..belediye kötü hatta alıp başka mahalle ye atıyor lar, önereceğiz yol göstereceğiz yerler varmı istanbuldayım...
Aldım koliye koydum sıcak ortam yaptım manasını suyunu koydum fakat apartman boşluğuna koydum ordada huzur vermediler özellikle bir kadın takmış vaziyette bugün hepsini dışarı atmış,zarar vermesinden korkuyorum o yüzden sizlerden yardım bekliyorum en azından annesinden sütten kesilene kadar onlara güvenli yer neresi olur ? nereye müracaat edeyim

9 CEVAP

Renklipati

Anlamıyorum ki bu hayvanların niye barınma hakları yok yada onlara güvenle bakacakları barınak vs yok.. çok temiz ve titiz bakıyorum sanki apartman boşluğununu yiyecekler tek derdim en azından sütten kesilene kadar en azından bakayım ama maalesef kedi düşmanları huzur vermiyor

sultansbutler

geçici yuva ya da güvenli bahçe falan olur anca yoksa başka bi yer olmaz. internetten ilan verebilirsiniz 2 ay bakacak gönüllü var mı diye. sonra sahiplendirirsiniz. ama iyi bir aile seçmek, yavruların takibini yapmak zahmetli bir süreç. sahiplendirme işine herkes girmemeli. zaten herkes de yapamıyor. ben yaptım (daha doğrusu yapamadım) sahiplendirme. benden habersiz kedi 2 kere ev değiştirip sokağa atılmış. zaten ben almadan da 1 kere daha atılmıştı sokağa. şimdi nerde bilmiyorum bulamadık kediyi. bu işlerle artık daha nadir uğraşırım. geçici yuva olup sahiplendirme zamanı gelinceye kadar bakmak en iyisi.

deniznergis

bizimde başımıza aynısı geldi mahallemizde bulunan kedi geldi bizim aptman boşluguna dogum yaptı 7 yavrusu hava soguk aptmandakiler hemen nasıl atarız olayına girdiler toplanıp. bende hop durun bakalım kimi nereye atıyorsunuz diye çıkışınca sustular 3 hafta baktım onlara bodrum katta sonra bahçeye yuva yaptım suntadan 70 gün güç bela baktım büyüttüm onları bahçede bile istemediler hergün kapıma geldiler ne olacak bu kediler diye 2 sini zehirlediler digerlerini kafese koyup uzaga götürdüler yani diyecegim odur'ki başka canlılara yaşama şansı tanımıyoruz

Renklipati

Şimdilik yönetici ile görüştüm en azından sütten kesilene kadar apartman da yangın çıkışı var dairemin hemen köşesi oluyor oraya aldım en azından apartman içinden geçişlerde gözükmüyor.. dediğiniz gibi ilanlar vercem eşe dosta birini Alacak bir tanıdık inşaAllah diğerleri de güzel yerlere gider.. elimden geldiğince bakacağım tek derdim azıcık buyusunler sütten kesilsiler.. bugün kandil üstelik tartıştım o vicdansız la, teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için 🌹

Buketbayraktar

Ya maalesef öyle bir kurum yok. Ancak geçici yuva olacak biri bulursunuz belki. Bahçede güvenli Bi köşeye kartondan üstü kapalı Bi alan yapın içine battaniye vb Bi şey koyup mamasını suyunu yanına koyarsanız ev güvenli öyle olur

Oqrenerde06

Kıyamam ya Allah vicdan versin öyle yapanlara çok üzüldüm gerçekten yer neresi olur bilemedim malesef ama size de çok teşekkurler yardımcı olmuşsunuz yavrulara.

NSukun

Sahiplendirme ilani bırakın bir kaç yere belki toplusahiplenecek biri cikar

ruthiees

sahiplenme ilanı bırakabilirsiniz evinizde pek kullanmadığınız bir oda balkonunuza vs alabilme şansınız olursa çok iyi olur

CalicoMinos

Geçici Yuva bul ilana koy yada barınakları ara