Kedi Kusması

deniznergis

kedimi 15 gün önce kısırlaştırdım .Kısırlaştırmadan önce haftada bir 10 günde bir kusardı yediği mamayı bizde bu durumu mamaya baglardık .Her gün malt veriyorum tüy yumagı kusmasını gerektiren bir durumda yok .kısırlaştırma günü veteriner bize aç gelicek demedi bizde bir güzel doyurduk karnını .Narkozdan sonra kusmuş midesinden zeytin çekirdegi bütün halde çıkmış nasıl yedi nerde yedi anlamadım fakat ilginç olan şu 15 gündür kedim kusmadı böyle tuhaf bir durum ile karşılaşan varmı aramızda.

2 CEVAP

alabalik32

Kediler ya tüy yumağından kusarnış. Yada yedikleri birşeyin bozuk olmasından.

DAMLAYMANAV

Bizim kedimiz bazen mamayı çok hızlı yediğinde kusuyor. Zaten çiğnemeden yuttuğu için kendileri mama midesinde şişiyor ve geri çıkarıyor. Mama mı yoksa tüy topağı mı kusuyor o önemli.