Kedi ?

Miril

1 yıldır benimle olan bir kedim var ve daha sonradan sahiplendigim bir kedim var arkadaş olsunlar diye sahiplenmistim ne arkadaş oldular ne de birbirleriyle ilgilendikleri yok arada dovusuyorlar ve ben ikisinide çok seviyorum zaten 1 yıldır benimle olan mirnavimi seviyordum ama sonradan geleni de çok sevdim ama onlar anlasamadilar benimle anlaştı ama şimdi sahiplendirmek istiyorum ama istemiyorum aslında istememin sebebi evdeki kedime saldırıyor olmasi çok fazla bir zarar vermiyor ama bugün gördüm burnunu çizmiş bu beni üzdü onları zorlamakta istemiyorum ama onuda çok sevdim ne yapıcam bilmiyorum etrafımda kediyi sahiplendirebilecegim bir tanıdığım da yokki arada gidip göreyim :(

5 CEVAP

dollfacepersian

Diğer kedi geldiğinde kademeli alıştırma sureci mi uyguladınız yoksa direk bir araya mı getirdiniz?
Diğer kediniz 1 yıldır sizinle ve size bağlanmıştır artık. Sahiplendirmeniz onu çok üzecektir. Keşke ilk sahiplendiğinizde kedinize alışmadığını görünce size alışmadan sahiplendirseydiniz.
Kedilerinizin cinsiyetleri ne ve kısırlar mı?

Miril

Yok 1 yıldır olanla ayrılamam zaten yeni gelen kedi de 2 buçuk hafta falan oldu geleli ben geldiğinde de çok sevmiştim ben 1 gün bile dursa çok üzülürüm verirken bir kediyi ama işte alışma süresi tanımak gerekiyor Kedilere aşamalı uyguladım biri disi biri erkek kısır değiller biri 1 yaşında biri 7 buçuk aylık bu şekilde. Ne yapıcam bende bilmiyorum yeni gelen kedi de evde bir tek bana o kadar yaklaştı :(

dollfacepersian

Ben çok farklı anlamışım affedersiniz.
Kademeli alıştırma ne kadar sürdü? Şuan aynı ortamdalar mı?
Birde yavru istemiyorsanız kısırlaştırmanız daha iyi olur ikisinide.Alışma sürecine de faydası olur. Yavru istiyorsanız dişi şuan çok küçük. Hamilelik çok sakıncalı olur

Miril

Geldiği ilk 2 gün boyunca yapmaya çalıştım ama artık bizimki kokuyu aldığı için durmadı meraktan açtık sonra bizimki 2 gün ayrılmadı peşinden sonra bıraktı ilgilenmemeye başladı. Dışınin küçük olduğunu biliyorum zaten o gibi durumları yok suan için dışı pati atıyor korkuttu bizimkini o yüzden yaklaşamiyor çok garip bir durumdalar bizde cozemedik aslında bizimki o uyurken başını yaliyor seviyor onu o bazen izin veriyor bazen kızıyor normal bir durum ama geldiginden beri boyleler çoğu zaman kızıyor birlikte bir şey yapmıyorlar hiç sadece uyurken yakinlastirabiliyorum

PERIveLIDYA

Bence biraz daha sabredin alışırlar gibi geldi bana ben sizin yerinizde olsam gelir gelmez ilk yataklarını değiştirirdim birbirilerinin kokularına alışmaları için. Neyse bence hemen sahiplendirmeyin biraz bekleyin.