Kedimde Mesane Taşları

Hacer567

Arkadaşlar merhaba kısır erek kedimde önce kristal sonra sistit şimdi oksalat taşları var tedavi gördü. Bugün idrara bakıldı taşlar bitmemiş. Tekrar tıkanma idrar kesesi dolacak diye korkuyorum. Diyet mama kullanıyoruz. Sında takılıyor sürekli oğlumun cani yanıyor çok üzülüyorum. Bu olayı yaşayıp sonuç alan tecrübesi olan varsa lütfen yardım bekliyorum

7 CEVAP

Thekedi

Çok su içmenin böbrek sorunlarına iyi geldiğini duymuştum, kedi şelalelerinden alabilirsiniz. Kedi alıştıktan sonra bariz bir şekilde kedinin daha sık su içtiğini gözlemleye biliyorsunuz. Ama yinede bir bilire sormak lazım gerçekten daha fazla su içmesi yardımcı oluyor mu bilmiyorum.

Trifane

Biz yaşıyoruz 15 gündür. Üstelik kısır değil benim oğlum. Henüz 1 yaşında. Sonda takıldı 3 gün normale döndü sonrasında tekrar sonda yapıldı. Su an klinikte. Akut renal bobrek yetmezliği başladı. Bobrek değerlerine mutlaka baktırin. Diyet mamaya geçin ve su tüketimini mutlaka gözlemleyin.

Trifane

Genel kanı stresmis. Bize idiyopatik sistit teşhisi konmuştu. Ben israr ettim bobrek testleri istedim. Kusmaya başlamıştı. Ağzını hicbirseye sürmüyordu.

Sselin1

Lütfen su tüketimine cok dikkat edin su pinari alin. Ve asla kuru mamaya bagli kalmayin n&d urinary yas mamasi var icinde bobrek sagligi icin kizilcik bulunuyor. Yine pro planinda sadece vetlerde satilan urinary mamasi mevcut bunu vetinize danisip kullanin.

Hacer567

Bağlantı (Link) açıklamasını girinevet çok şu içmesi gerekiyor her yere şu koydum biraz faydası oldu teşekkür ederim

Cook

Benim oğlumun da şu anda stres kaynaklı sistiti var, henüz kısır bile değil :( ben 4 gündür evde mama hazırlıyorum bir öğün ondan veriyorum,bir öğün hills c/d yaş mamaya c vitamini,kotervin ve kızılcık suyu(siz kullanmayın böbrek taşı olan hastalara önerilmiyormuş) veriyorum.3 gündür daha rahat çıkmaya başladı tuvalete.Kotervinden ziyade vedanın healthy kidneys takviyesini kullanabilirsiniz.Yaş mama miktarını arttırın fakat mutlaka urinary olsun yaş maması da.Evde sakin bir ortam yaratmaya çalışın.Biyokimyayla böbrek değerlerine baktırın mutlaka.Çok geçmiş olsun,çok iğrenç bir süreç gerçekten.Umarım hemen düzelir 🥺

Hacer567

Teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun biz düzelemedik antidepresan başladılar yan etkisi oldu nasıl düzelecek bilmiyorum