Köpek Sahiplenmek İstiyorum

Herkese selamlar,

Köpek sahiplenmek istiyorum, apartmanda yaşıyorum ufakça bir terasım var eve havanın uygun olduğu zamanlar köpeğin kulubesini terasa koymayı düşünüyorum ev iki katlı ancak çok büyük değil. Apartmanda yaşadığım için küçük boyutlarda bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorum ancak huy olarak da çok gürültücü olmaması gerekiyor ki komşular sıkıntı çıkartmasın, bir de çalıştığım için bazı günler işe götürebilirim ancak çoğu zaman yalnız kalacağı için yanlızlığa da alışması gerekiyor. Sabah ve akşam gezdirmek konusunda herhangi bir sorun oluşmayacak evimizin altında park var birlikte yürüyüş yapabiliriz, masrafları bakımından da hiç bir sıkıntı oluşmaz ancak kafamda iki ırk var cavalier-king-charles ve Chihuahua. Evlenmeden önce Chihuahua sahiplenmiştim ancak ben okula giderken çok ağlıyordu ve havlıyordu bu yüzden yeniden Chihuahua sahiplenirsem aynı şey olur mu diye endişeliyim. Kesinlikle satın almayı düşünmüyorum sadece hem köpek hemde bizim için mutlu yaşayacağımız bir tercih yapmak istiyorum. Desteğiniz için teşekkürler.

2 CEVAP

merhaba. kopek sahiplenirken dediğiniz konuları iyi düşünmek gerekiyor haklısınız. büyük cins köpeler apartman yaşantısında zorlanabiliyorlar. küçük cins köpekler yürüyüşlerde daha çabuk yorulurken büyük cins köpeğin 5 kat daha fazla gezmesi ve yorulması gerekiyor. bahsettiğiniz cinsten (cavalier king charles) çok yakın bir arkadaşımda var hiçbir problemleri yok. tabi birazda sizin vericeğiniz eğitimlede alakalı.umarım sorunsuz ve mutlu bir hayatınız olur hangi cins olursa olsun:)

Teşekkürler inş uygun bir dost edinebiliriz :) @patidanismani