2,5 Aylık Yavru Kedim Yetişkin Maması Seviyor ?

olcayk

kızıma yavru kediler için kuru mama aldım ama o yetişkinler için olanını yiyor . Kuru mama 3 gün de dursa kapta ağzına sürmüyor . Yetişkinler için olanından bir parça koydum yedi . Yetişkinler için olan mamadan yemesi zararlı mıdır ? Bu arada yavrular için olan kuru mamayı sadece ıslak mamayla karıştırınca yiyor onun dışında asla yemiyor . Yavrular için olan kuru mamaya alışması için ne yapmalıyım ? Bir de ne zaman yetişkin maması yemeye başlayabilir ?

7 CEVAP

SelinTuksal

Mamaların yavru-yetişkin diye ayrılmasının sebebi içinde bulunan besinlerdir. Yavru kedinin midesi yetişkin mamasını hazmedemeyebilir. Yetişkin mamaya 12 aydan sonra başlayabilir kediniz. Bana kalırsa Bir süre daha yaş mamayla karıştırarak verin yavru kedi mamasını.(her gün yaş mama oranını azaltarak) Baktınız yine alışamadı, o zaman mama markanızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz ya da aynı markanın seçici yavru kediler için olan mamasını deneyebilirsiniz

SelinTuksal

2,5 aylık kedi kısırlaştırılabilir mi?

kediniz şuan kısır mı?

evet yapanlar var o yüzden sordum.

daha hiç kızgınığa girmeden kısırlaştırma yapanlar var ne yazikki aylık olarak küçük oluyolar haliyle.

olcayk

Hayır kısırlaştırmadım tabi ki daha çok minik

olcayk

Cevaplarınız için teşekkürler ^^