Kedi Kızgınlık Belirtileri

nil7

Kedim 5 aylık 6 aya yaklaşıyoruz son iki seferdir kızgınlık belirtileri gösteriyor özellikle elimi ısırıp dişleyip aynı yerlerde daire şeklinde tur atıyor ona nasıl davranmam gerek bu süreçte bu şekilde davranmaması için müsade etme diyende oluyor ama ben tepkisiz kaldım sizinle paylaşmak istedim siz nasıl atlattınız bu süreci önerileriniz neler 🤷‍♀️ ben yaşına kadar beklemek istiyorum kısırlaştırma süreci için ama zaman ne gösterir bilemiyorumda.

4 CEVAP

Buketbayraktar

Erkek kedi kızgınlığa girmişse 6 ay daha beklemek yakın zamanda kısırlaştırmaktan daha kötü sonuçlar doğuracak. Yaşadığı stres huysuzluk. Bağırmalar başlayınca dayanılmaz olacak. Koku da bırakmaya başlarsa zaten başka şansınız kalmayacak. Ve bu süre ne kadar uzarsa kısırlaştırma sonrası alışkanlık kazanıp bunları yapmaya devam etme ihtimali çok yüksek. Veterinerim 1 yaş olayının şehir efsanesi olarak kaldığını. 6 ay itibariyle kısırlaştırma yapılabileceğini söyledi. Fakat bu kedinin fizyolojik gelişimi ile alakalı. Testislerin aşağı inmesi ve yeterli büyüklüğe gelmiş olması gerekiyormuş. Bu şartlar yerine geldikten sonra beklemek ona da size de işkence olacak

Buketbayraktar

Anladım zaten kısırlaştırma öncesi kan testleri yapılıyor eğer bağışıklık vs düşük bir değer olurda yapılmaz. Ama sadece ısırma gibi Bi durum varsa diş çıkarma kaynaklı da olabilir. Koku hiç bırakmayabilir ama bağırmasımdan anlarsınız zaten kızgınlık olduğunu 😊

nil7

Çok teşekkür ederim 😊

nil7

Ben de veterinere sorduğumda 6 ile 8 ay demişti şu an idrar püskürtme bağırma vs yok ama zamanla nasıl olur hiç bir fikrim yok.Ben onu bulduğumda bir aylık bile değildi ve rahatsızliklari oldu solunum yollarından özellikle ilaç iğnelerle daha yeni yeni toparlanıyor bu süreçte zaten bir şey yapamam biraz düzelirse 1 yaş beklemem de diyorum anlayacağınız bu durumlar çok karışık 😌