1Aylık Kedi Ve Gaz Sancısı + Kabız

efruzg

1aylık kedimin sürekli karnını ovuyorum sürekli süt içtiği için çok gazı oluyor akşama doğru gaz sancısı çok sıkıştırıyor kasılıyor baygın oluyor lütfen yardımcı olun napabilirim ? Yarım yaglı süt + laktosuz süt denedim süt kadar su koyuyorum 3.4damla zeytinyagı damlatıyorum ama hala kabız :( veteriner yaptıgım uygulamalara devam etmemi söylüyor ama sürekli süt içiyor haliyle gazı çok

3 CEVAP

limtrf

sütü kesmenizde fayda var kediniz küçük olduğu için süte elbette ihtiyacı var ama bunu veterinerinize söylerseniz size anne sütü tozu verebilir. kabız çok tehlikeli bir şey. göz ardı etmeye gelmez

Yavru kedilere de yeni doğan bebeklere özel mamalar kullanılıyor yine laktozsuz toz halinde de mevcut. Kedi sütünün içeriği daha zengin olduğu için daha fazla ölçüyle yapılıyor. Bulunduğunuz şehirde yavru kedilere özel anne sütü tozu satılmıyorsa bunu tavsiye edebilirim.

Glman

Lütfen süt vermeyin yazık ya yapmayın yaş mama alıp verseniz bile ondan daha iyi ama özel kedi süt tozları var onşardan alın gücünüz yetmiyorsa sahiplendirin lütfen