Kedımın Irkı Nedir?

sarge

Merhabalar kedımı dun buldum olmek uzereydı sahıplendım şuan bakıyorum.Gozu mıkrop kapmıştı ve genel bır muayene ıcın veterınere goturdum gozu suan daha ıyı ama veterınerın soyledıgı bırsey ılgımı cektı.Sokak kedısı olmadıgını norvec orman kedılerıne benzedıgını soyledı.Nedir sizce ırkı bilgi sahibi olan arkadaşlarım yardımcı olabilir mi?

17 CEVAP

sarge

çok ilginç ya hakkaten sokakta böyle cins bir kedi bulmam.Acaba besleyen bırının evınden falanmı kactı naptı.Birde dostlar sanırsam 1.5-2 aylık suanda cok az yiyor.Oda sadece yarım yaglı süt içiyor ama imkansız o içtiğiyle doyması.Bebe maması denedım agzını bıle surmedı peynır yumurta denedim olmadı.Perşembe yavru kedi maması gelicek royal caninin 0-4 aylık kediler için olanından ama o zamana kadar ne vermeliyim?Yanı birşey yemiyor

PERIveLIDYA

Annesini hamile olduğunu öğrenince dışarı atmışlardır. Ya da annesi cins bir kedidir dışarı kaçıp bir tekirle çiftleşmiştir. Dolayısıyla yavru da sokakta doğmuş bir cins kedidir.

dollfacepersian

İnternetten veya Petshop'tan Royal Canin Baby cat kuru ve yaş mamasını alıp vermeyi deneyin bence. Royal Canin normalde beğenmediğim bir marka ama yemek yemeyen bebek kedilerde çok işe yaradığını,vitamin değerlerinin ve tane boyutunun bebek kediler için çok uygun olduğunu okumuştum.
İnternette 400gr+400gr halinde satılanları çok uygun fiyata bulabilirsiniz

patili

evde tavuk veya et varsa haşlayıp verebilirsin suyuyla birlikte.(kemiklerini çıkartıp)
kasaptan ciğer al azıcı şöyle avuç içi kadar. üxretsiz bile verebilir kasap. ama bozulmuş vs vermesin dikkat et. onu haşla iyice ez. içine de birkaç dilim haşlanmış havuç. bi güzel yesin.

bunlar upraştırır diyorsan bebek yaş maması satan bir sürü yer var. migrosta bile var. mecbur kaldıgın için alel acele yedirmek için oradan kücük konserve yaş mamalar alabilirsin. kitten yazıcak üstünde. petshıp vars yakınında zaten direkt git ordan royal canin yaş mama al püre bebek kediler için. inek sütü verme bence. bu dediklerimden herhangi birini hemen yapabileceğini düşünüyorum. ayrıca şanslısın dünyalar tatlısı bir bebek gelmiş seni bulmuş. Allahın bi emaneti sana ♡

Cotontzu_Siri

norveç orman gibi

sarge

teşekkür ederim cevabınız için başka düşüncesi olan var mı?

bolt

Siri'nin dediği gibi Norveç orman kedisi olabilir

pongul

norveç orman tekiri

patili

bana iran kedisi gibi de geldi. kırma yani. cins bir kedi.

dollfacepersian

Bana da geninde norveç orman kedisi veya iran kedisi var gibi geldi ama safkan değil. Çok tatlı bir yavru. Gözü iyileşiyor mu? Fotoğrafta kötü göründü gözüme de

sarge

evet o fotograf veterınere gıtmeden onceydı nerdeyse kapanıyordu gozu.Şuan iyi durumu bi iğne yaptı damla damlattı bıraz rahatladı.Bende yarın bı damla alıcam ona veterınerın verdıgı 5 gun kullanıcaz iyi olucak inşallah.Ama dediğim gibi yemek konusunda yardıma ıhtıyacım var :)

PERIveLIDYA

Yakınınızda bir petshop varsa ordan yavru kediler için olan yaş mamalardan alın. Onu reddedeceğini zannetmiyorum.

PERIveLIDYA

Zaten almış internetten ama o gelene kadar neyle bekleyebilirim diyor :)

PERIveLIDYA

Besleyebilirim*

sarge

aynen :).Yani çok az yarım yaglı sut içiyor sadece ama doymuyo belli.İçmiyoda.Bebe bisküvisi ezdim suyla karıştırıp agzını surmedı.Şu 1-2 gun aclıktan bı sıkıntı olmaması ıcın yardım ıstıyorum.Ne verebilirim diye