Kedi Çimi Gerekli Mi?

ipekgztk

Kedim fazla tüy döküyor. Midesini rahatlatmak adına kedi çimi aldım ama yüzüne bile bakmıyor. Oyun bile oynamıyor çimlere. Söyledikleri gibi yararlı mı bu çimler yoksa mavra mı? Ne yapmalıyım yemesi için?

13 CEVAP

eylullll09

Çim kedilerin tüy yumaklarını kusma yoluyla dışarıya atmasına yarıyor. Benim kedimde çimin yüzüne bakmazdı. Çim yerine malt alabilirsiniz.

mihriii

yararlı ama illa da yemesine gerek yok

mihriii

yedirmek için küçük küçük bölüp yaş mamaya falan katabilirsinix belki biraz

AdaCoco

Malt varsa gerekli değil.

sultansbutler

çim yumakları kusturuyor. bence kullanıp kusmasına gerek yok zaten ev pislenir. malt alırsanız dışkıyla atar tüyleri daha rahat olur.

Elifsu17

Ya çim ya malt. İkisinden biri şart bence

mihriii

malt gerekli zaten de çimde de ihtiyaç duydukları vitamin minerallrr var

ruthiees

ye çim ya malt kullanmalısınız çim oral yol ile tüy yumakların vücuttan çıkmasını sağladığından pekte iyi deil bir de kusmuk temizlemek zorunda kalırsınız malt daha pahalı ama daha sağlıklı bence malt alın derim

Yarenbadem

Hayır çim vermeyin hospivet de diyordu veteriner hekim çim idrar yolu tıkanması yapabilirmiş detaylı anlatıyordu özellikle kısır erkek kediker için dahada tehlikeli malt macun verin

mihriii

@yarenbadem hangi video olduğunu hatırlıyor musunuz

Boncuk2020

Bende bir kere boncuk için çim aldım, ama hiç yemedi. Sadece üstüne oturmak ve biraz oynamak dışında yanına yaklaşmadı. Şu anda sadece malt veriyorum. Hangisini seviyorsa onu verin. Çok da zorlamayın çim konusunda...

Beyza4135

Çim evet faydası oluyor özellikle uzun tüylü ve çok döküyorsa. Çim yediği zaman midesinde ki tüyleri kusma yoluyla dışarı atıyor ama eğer yorulmasın zorlanmasın derseniz malt kullanın dışkı yoluyla atıyorlar.

Palyaco

Gimcat ekstra soft macun kullanın ilk etapta hergun 3 santim verin tüyleri diskiyla atması için süreci hizlandirmak isterseniz hills indor tüy yumağı kontrolü mamayı alabilirsiniz 1+6 yaşı