Kristallenme

Maumau

Merhaba. Kedim 1.5 yasında kısır erkek kediydi ultrason ile bugün kristallenme olduğunu gördük. Urinary proplan mamaya geçiş yaptık 3 gün de antibiyotik vurulacak. Akıntı gelmesi ile fark ettik. Bu zaman dilimi içinde nelere dikkat etmeliyim?

11 CEVAP

Maumau

Cevabonız için teşekkürler. Bu süreçte evde tuhaf bi durum gördüğümüz an veterinerle iletişime geçeceğiz. Maması değişti urinary mama kullanıyoruz. Aynı zamanda da bugün son kez antibiyotik vurulacak. Veterinerimiz evde değişik bi dırum olursa hemen getirin dedi. Su tüketimine dikkat ediyorum hatta su pınarı satın aldım. Onun dışında neler yapabilirim? Penis bölgesindeki akıntısı bugün görülmedi

cerenruya

Başımıza gelmedi böyle bir şey cok şükür fakat son zamanlarda baya arastirdim. Gimcat in üriner sistemi için bir macunu var bir araştırın derim böyle bir problem yaşıyorsanız etkisinin olacağını düşünüyorum. Tabii en iyisini veterineri bilir

Firuzecik

Doğal bi yöntem olarak da kızılcık suyu öneriliyor onu da veterinere sorarsınız ilaç tedavisi bitince belki uygularsınız.

Trifane

Tıkanma yaşanmaması güzel. Dikkat etmeniz gerekiyor. Düzenli kontrol ettirin. Bir sonraki aşama sonda takılması demek. Bu acı verici bir uygulama. Yeteri kadar su içtiğinden emin olun. Bir de C vitamin takviyesi ile tekrarlanabilirligin önüne geçebilirsiniz.

Sselin1

Tikanikligin sebebi kedinizn az su icmesi ve yeterli yas mama yememesi. Kuru mamaya bagli kalmayin n&d nin urinary yas mamasini tavsiye ederim hem sivi ihtayacini karsilayacak hem icinde kizilcik bulunuyor. Proplanin da bu anlamda yas mamasi var ama onu veterinere danisarak kullanin. Cok gecmis olsun

Maumau

Çok teşekkür ederim. Tıkanıklık oluşmamış idrar kesesinde kristaller var. Su pınarı aldım bol su tüketmesi için. Bugün son kez veterinere gideceğiz. 6 ay boyunca urinary proplan kullanacak. Umarım iyi sonuçlar alırız 6 ay sonjnda

Maumau

Sonda takılmadı tıkanma yok belli ki tek merak ettiğim şey bu süreci atlatan kişiler neler yaşadı? Nasıl atlattı? Bu süreçte ekstra neler yaptınız bunu öğrenmek istiyorum. Hem birbirimize yardımcı olurız. Ben fazla su tüketmesi için su pınarı aldım. Catit marka

Maumau

Uppp

Maumau

Bilen yok mu

Maumau

Upp

Maumau

Teşekkürler