Kopegime Kopek Saldirmamasi İçin Ne Yapmalıyım

Bizim sokagimizdaki kopekler aşırı saldırgan köpek yanıma geldiğinde nasıl tepki vermeliyim

1 CEVAP

puglife

Ne yapmalısından çok ne yapmaman gerektiğini söyleyeceğim sanırım. Asla koşmak gibi bir hata yapma, bu sadece işi kötü hâle getirir. Sakinliğini koru, ani hareketler yapmamaya özen göster. Seni koklamak isterse sakın ayağınla, kolunla ittirmeye çalışma. Bırak koklasın. Eğer köpek kuyruğunu sallıyorsa sorun yok demektir. Yavaş hareketlerle başını okşamaya çalışabilirsin. Köpeğin için tavsiyem, o tarz bir durumda köpeğini kucağına alman. Özellikle de köpeğin yavru ya da küçük ırk bir köpekse onu kucağında tutman faydalı olabilir.