1Aylık Kediye Parazit Tedavisi Uygulanır Mı ?

efruzg

Uygulanırsa hangi tedavi yöntemi uygulanabilir?
Deneyimli ve bilgili arkadaşlar cevaplar ise sevinirim

8 CEVAP

irem12

Ben yaklaşık 6 haftalık iken yaptırdım.Veteriner önce hap verdi sonra enjektör ile uygulama yaptı. Güçlü,toplu bir kedi olmasına rağmen, çok ağır geçirdi küçüğüm. Kişisel görüşüm olarak tavsiye etmem. Beklemekten zarar gelmez.

Glman

Yavru çok minik ve zayıf gibi duruyor vet e danışınız ağır gelmeyecekse yaptırın yoksa 1 ay daha bekleyin derim

limtrf

enjektörlü uygulama için çok küçük, hap yutturmak mantıklı

PERIveLIDYA

Biz de 6 haftalıkken enjektörle yaptırdık. Hapı kusar diye tercih etmedi.

patili

bu yaşta hap yutturup yavru kedisini kaybedenler var. yaptırmayın henüz. bir damla elma sirkesini 2 cc.lik bir şırıngaya su ile karıştırıp koyup. sadece 1 damla elma sirkesi. gerisi su olsun. içirin. 3 gün devam edin üst üste. ensesine de 3 damla elma sirkesi yine 5-6 damla su ile ensesine sürün. dış parazit için bu daç

500 gramın altında ise zaten veterinerler yapmıyor 700 grama geldiğinde yaptırabilirsin

efruzg

Veteriner küçük diyor bir diyor hap yutturalım o yüzden burda soru actım

efruzg

karnında sürekli şişlik var gaz değil ne kadar ovmama ragmen biraz çıkıyor iç parazit olabileceğini düşünüyorum :/