1 Aylık Annesiz Yavru Kedi Ne Yer

Patilehayati

1 aylık yavru kedi buldum annesi ölmüş kediye ne yedirebilirim (evde hazırlanılabilecek tarif verirseniz sevinirim)

5 CEVAP

shoto

Daha çok küçük,süt anneye veya kedi süt tozuna ihtiyacı var yoksa gelişimi ve bağışıklığı açısından ilerde sıkıntı olur.Petshop veya veteriner den süt tozu alın ve sıcak tutun yavruyu.Poposunada masaj yapmalısınız tuvaleti için.Kittenlady sitesine bakabilirsiniz

pamuky

Kediler için özel süt tozu dışında bisi vermeyin. Ben Bio Pet Active süt tozundan kullanım talimatına göre verdimdi.

Zeytinbey

Yavru kedi süt tozuyla beslemeniz lazım. Kitten milk olarak da geçiyor. Biberon veya şırıngayla icirebilirsiniz
Dikkat edin yatar pozisyonda icirmeyin bogulmasina neden olabilirsiniz. Yavru olduğu için vücut ısısını koruyamaz bu yüzden bir kutu ayarlayıp içine yün kumaşlar veya yastık koyup yanına sıcak su torbasıni bir kazaga sarıp bebeği yakmayacak şekilde koymalısınız ki usuyup hasta olmasın. 3 - 4 saatte bir beslenmesi gerekir ve daha küçük olduğu için kendi kendine tuvaletini yapamıyorsa günde 3 kez nemli pamukla poposuna masaj yaparak orayı uyararak tuvaletini yapmasını sağlayın. Yavru kedi süt tozunu 1 tatlı kaşığı süt tozuna 3 tatlı kaşığı ılık suyla hazırlayabilirsiniz. (Su kaynar derecede sıcak olmasın bebek yanmasın dikkat edin , soğuk da olmasın hasta olur)

gozen24

Yeni doğan özel kedi mamaları var royal canin falan onları

Patilehayati

royal canin kedilerde ishal yapıyor ve katkı maddeleri vb var