Kedi Raw Besleme

sultansbutler

kedisini raw besleyenler varsa tecrübelerini acaba aktarabilir mi? bir kaç sorum var çünkü. inek yüreği, tavşan ön bacağı, inek, tavşan, koyun organları; tavuk kalbi, boynu, ayağı; bazı tür balıklar ve çiğ midyeler gibi gündelik marketlerde bulunmayan et türleri/vücut kısımlarını nerelerden buldunuz ya da bulabildiniz mi? birçok yabancı kaynak istenirse raw beslemenin ucuz ya da kaliteli kuru mamalarla aynı fiyatta olduğunu söylediler. ama burası Türkiye ona göre bakmak gerek. et ve ek vitaminler alma kısmında kaliteli kuru mamalarla eşit oluyor mu fiyatları? ve ilk kez başlayanlar için ya da süreci daha kolay hale getiren yararlandınız/önereceğiniz siteler/kitaplar/videolar neler? ingilizce kaynaklar tabiki sorun değil okuyabiliyorum ama türkçe kaynaklar daha iyi olur. sorularım genel olarak bunlar aklıma henüz başka birşey gelmedi. açıkcası raw hakkında en çok korkutan fiyat kısmı yoksa dondurmasıydı, hazırlamasıydı çok da dert değil.

17 CEVAP

Zeynepulku

Bu arada instince'in Türkiye'de çiğ maması yok. Yabancı ülkelerde var.

sultansbutler

İnstict Türkiye'ye gelse bile almam. Pakete giren, raf ömrü uzun olan her ürün illaki bi işlemden geçiyor. Almaya gerek yok. kediler için raw, köpekler için barf daha mantıklı geliyor bana. Ama tabiki araştırmam lazım, aylık ne kadar masraf oluyor (bana göre en önemli kısım :') bakmam gerek.