2 Aylık Kedi Alıcam Ne Yer Nasıl Bakmalıyım Ve Onun İçin Ne Almalıyım

meldahilal

merhaba 2 aylık kedi alıcam sarı renkte ve odamda bakıcam kedim ne yer nasıl davranıp bakmalıyım onun ihtiyaç mazemeleri nedir

14 CEVAP

limtrf

kum, kum kabı ve mama. temel ihtiyaçlar bunlar :) tuvaletini odana koyman seni rahatsız edebilir belki kakaları çok kötü kokuyor da :)) kumunu alırsan kokuyu emen kumlardan almalısın. mama ise yavru kedi maması olmalı, yaş mamayı da eksik etmemen gerek. belki mamasının kokusu da seni rahatsız eder. balkonunuz kapalıysa tuvaletini mamasını oraya koyabilirsin ama bazı kediler tuvaletiyle mamasının yan yana olmasından hoşlanmazlar bilgin olsun. zaman geçtikte yatağını, oyuncaklarını,tırmalama tahtalarını alırsın. önemli eşyalarını kaldırmalısın, büyüdükçe zıplayacak hoplayacak. erkek kediyse kızgınlığa girince koku ve sperm bırakacak bunu bil, dişiyse gecenin köründe bağırıp çağırıp kendisi sevdirecek :)) kısırlaştırmalısın.. aşılarını eksik etmemelisin. onun dışında sarmanlar çok insan dostu olurlar zaten o geldikçe nasıl davranacağını bilirsin. dişleri çıkınca ısırabilir yapmasını istemediğin şeyler için içi kimyasaldan arındırılmış fısfıslardan ya da su tabancalarından kullanabilirsin kulağına gelmemesine dikkat et. aşırı kirlenmedikçe de yıkamana gerek yok. yıkaman gerekiyorsa da en az iki kişi olmalısın ve fotoğraflarını çekmelisin :))) iyi arkadaş olursunuz diye düşünüyorum. hoşçakalın

miammmm

proplan junior mama alabilirsin

meldahilal

cevabın içinde çok teşekkür ederim bayramdan sonra alıcam umarım iyi arkadaş oluruz

limtrf

bir gün vermeyip diğer gün verebilirsin.çok yaş mama tuvaletlerini etkileyebilir.

meldahilal

tuvaletlerini nasıl etkiler

busesahin

konserve alman iyi olur

meldahilal

teşekkürler ama konserve mamadan başka ne ile beslerim

Cotontzu_Siri

orijen kitten, n&d kitten, wildfield kitten veya brit care crazy kuru mama ve naturea yaş mama (tavuklu balıklı önerimdir)

meldahilal

çok teşekkürler

meldahilal

yaş mamayı günde kaç kez verebilirim

Yüksek bir binada oturuyorsanız camlarınızda sineklik yoksa mutlaka taktırın :)

meldahilal

binamiz 4 katlı 4. kattayız sineklik var

Cotontzu_Siri

çelik sineklik mi

meldahilal

hayır zaten ama yetişemez sinekliğe pencereyi kapatırım zaten