Köpegimin Tüyü

159deniz123

herkes diyorki köpegini evde besleme eyer beslersen eyer tühleri agzına kaçar ve ölürsün kanser olursun köpegimin tüyü agızıma kaçarmı sizin köpeginizin tüyü hiç dökülüyomu yada dökülmemesi için ne yapmalıyım

18 CEVAP

dollfacepersian

Hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar böyle saçma yorumlarda bulunuyorlar maalesef
Babannem burada ve kedimi görünce tüyünden verem olursunuz,kedi evde beslenmez dedi. Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.
Arkadaşlar da cevabını vermişler zaten.
Endişe edecek bir şey yok

159deniz123

bana görede birşey olmaz ama işte dişarı çıktıgımda saçma saçma şeyler söyliyorlar ama bn birşey olcagını sanmıyorum ve artık sizin söylediginiz laflardan sonra hiç sanmıyorum tşk bilgileriniz için

Puppy730

Aşılı köpeğin tüyünün seni öldürme/hasta etme ihtimali, manavdan alınan, ilaçlanmış meyve sebzelerin sana zarar verme ihtimalinden daha az.

Cotontzu_Siri

köpeğiniz tüy döken bir cins değil ve köpek tüyü kimseyi öldürmez merak etme :/

Cotontzu_Siri

bu yorumların başlıca sebebi insanlardaki hayvan nefreti ve hayvan pistir algısı. aynı düşünceyi bizlere de aşılayıp evde hayvan bakılmasına engel olunmaya çalışıyor

Puppy730

İlk defa sizden duyuyorum, genelde öyle olmaz. Saf ırka yakındır o zaman kızınız bayağı :) MaşAllah, şaşırdım açıkçası.

Cotontzu_Siri

aslında ikisi de tüy dökmeyen ırk, shih-tzu ve coton de tulear. ne diye mi aldım, havanese :DD

Puppy730

Karışım olmuş ne âlâ :)

Cotontzu_Siri

coton de tulearlara bayılıyorum ama o kadar nadirler ki. bu yüzden ona çok yakın bir ırk olan havanese aldım, o da coton kırması çıktı. petshopun salaklığı, kendi kaybeder :D

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Kesinlikle katılıyorum. Babannem bu şekilde düşündüğü için babama bu düşünceyi aşılamış. Babama evde kedi beslemeye ikna ettiğimde 16 yaşındaydım. O zamana kadar ikna edemedim yani.
Beyine yerleşmiş oraya resmen kazınmış bir şeye aykırı bir şey yapmaya ikna etmek çok zor oluyor. Keşke tüm insanlar hayvanları sevse ama olmuyor işte

Cotontzu_Siri

benim babam çok seviyor, annemi ikna etmekte çok yardımcı oldu ama o da pis olduğunu düşünüyor. yorgana değmeyecek, bir şey yemeden önce elimizi yıkayacağız vs. vs.

dollfacepersian

Cotontzu_Siri
Benim babam kabul etti ama aynı şekilde davranıyor. En azından birlikte yaşamamıza izin veriyorlar. Bu da bir şey

Puppy730

Tüy döküyordur mutlaka, safkan Maltese olduğunu sanmıyorum. Seceresi varsa dökülmüyordur tabii ama aşılıysa istediği kadar döksün bir şey olmaz zaten.

Cotontzu_Siri

benimki safkan değil, scr belgesi yok ama yerde bir tüy teli dahi bulamazsınız