Kedimin Yaralari

Pirelerle mücadele halindeyiz dun fark ettim kafasinda ve boynunun altında iki tane yara var di ve yara bölgelerindeki tüyler dökülmüş acaba bunların sebebi pireler midir? Başka bir sebebi mi vardir

3 CEVAP

nifito

Merhabalar. Benim kedimde de aynı sorun vardı. O bölgesinde hiç tüy kalmamıştı. Veterinere götürdüm mantar olduğunu söyledi. O derisi soyulan bölgeye sabah akşam pansuman yapmamı söyledi.( Tentirdiot ile pamuk yardimiyla) tabiki faydası olmuş olabilir ama ben daha fazla beklemeyip mantar kremi sürdüm o bölgeye. Sonuç olarak yeniden tüylendi ve sapasağlam. Şu an ama boynunda da aynı şey var.

BMC

Mrb.malesef aynı sorunu dört gün oldu bende yaşıyorum veterinere götürdüm mantar teşhisi konuldu ve bize bir hapı 8 parçaya böldü hergün bir parça vermemizi ve ayrıca batikon ve oceral sprey verip hergün uygulamamızı söyledi bağzı veteriner ler hemen aşı uyguluyolar benim vet aşı tavsiye etmiyorum ben dedi kendisine zaten sonsuz güvenim var ve dökülen yerlede tüyler çıkmaya başladı çok şükür genelde kedilerin bağışıklığı düştüğü zaman yada strese girdiği zaman olurmuş

Acaba yaralar kaniyor muydu ?