Kedim Tuğaletten Sonra Kendini Temizleyemiyor

BlindCat

Tuğaletini yaptıktan sonra poposu hep dışkı oluyor temizleyemiyor da ne yapmam gerek acil yardımm

8 CEVAP

ursaminor

Her ıslak mendil olmaz ama dikkat edin. Johnson& Johnson yeni doğan parfümsüz saf su olanından kullanabilirsiniz. Yoksa bu sefer yaladığı kimyasal hasta edebilir.
Annesinden öğrenmemişse yapmıyorlar ilk başta. Ama birkaç kere silince alışır. Çok da abartmayın ama unutmayın o da bir canlı ve kişiliği var. Onurunu kırıcı şekilde davranmayın.

159deniz123

pardon bende veterinerden aldım ıslak mendili pardon kediyi okumadım köpek sandım

ursaminor

Bu arada bir minik uyarı yapayım Türkçe adına... tuğalet değil tuvalet ;)
İshal olması önemli değil. Daha çok küçük olduğundan, annesinden öğrenmesi gereken şeyleri sizden öğrenmesi gerekiyor. Olay bu...
Karşınızdaki kedi diye empati yapmayı ihmal etmeyin. Her bir hareketi size bir şey anlatıyor. Onu seviyesine uygun şekilde kabul edip, böyle davranmanız gerekiyor sadece... :)

nifito

Merhabalar. Benim yavru kedimde de aynı sorun vardı. Sürekli arkasından dışkı akıyor ve kontrol edemiyordu. Poposu kıpkırmızı ve sürekli ishal olmasından dolayı kuyruğu ve bacaklarındaki derisi bile soyulmuştu. Yani demek istediğim şey canı acıdığı için temizleyemiyor olabilir. Ben ıslak mendille arkasını siliyordum ve sonrasında poposundaki şişliği ve acıyı kesecek bir krem sürmeye başladım. kremden dolayı rahatsız olmuş olmalı ki kendisini yalamaya başladı. Artık her tuvaletten sonra poposunu temizliyor.

159deniz123

ıslak mendille temizleyin bn öyle yapıyorum

Cotontzu_Siri

159deniz123
O kediden bahsediyor, siz köpekten.

yanik_kedi

Tuvalet kağıdını ıslatıp temizleyebilirsiniz benim kızım da küçükken temizlemiyordu ben böyle yapıyordum :)

BlindCat

Benimki ishal falan değil sadece poposunun pis olmasını takmiyor nedense