Kedim Kakasına Basıyor

derwy

8 aylık erkek kedim var ve küçükken bile yapmadığı işi şimdi yapmaya başladı. Tuvaleti küçük geldi herhalde diye büyük boy tuvalet aldık ama hala basıyor arka patisi hep kaka oluyor. Kumu da kötü değil pumcat e başladık ve dışkının üstünü gayet güzel örtebiliyor ama ne hikmetse hep üstüne basıyor. Lütfen bir fikriniz varsa paylaşın gecenin bi yarısı her yer kaka oluyor ne zaman kaka yapsa evde kaos dönüyor.

10 CEVAP

Mert2021

benim 4 aylık kedim var onda da basma durumu var malesef. açık tuvalete geçtim ve kumunu 7 8cmden aşşağıya indirmemeye çalışıyorum biraz daha iyi şuan. kumunu bol koymayı deneyebilirsiniz

Oqrenerde06

kumunu az mı koyuyorsunuz

deniznergis

bizimkide basıyordu tuvaleti xxl aldık şu an gayet iyi gidiyor 12 litre kum döktüm içine ,sizin kumunuz az olabilirmi

deniznergis

bizimkide basıyordu tuvaleti xxl aldık şu an gayet iyi gidiyor 12 litre kum döktüm içine ,sizin kumunuz az olabilirmi

deniznergis

pc tarama yapıyordu 2 defa düşmüş yazım çok pardon

derwy

Yok hiç önemli değil. Evet kumu bittiğinde dolduruyoz ama tuvalette dönüp duruyor kakasını kapatıp çıkmıyor. Her zaman evde de olmayacağız ne yapacağımızı şaşırdık.

derwy

Kumun 7cm kadar koyuyoruz aslında üstünü de güzel kapatıyor ama tuvalette çok dönüyor. Kakasını kapattıktan sonra geri dönüp kokluyor ve önceki kaka pozisyonuna geçip üstünü daha fazla örtüyor ama dönerken üstüne basıyor.

DAMLAYMANAV

Bir arkadaşımın kedisi sağlık problemi sebebiyle uzun süre veterinerde kalıp eve tekrar geldikten sonra bunu yapmaya başlamıştı. Bir süre bu durum devam etmiş sonra kendiliğinden düzelmişti. Veteriner sahibine kızdığı ve tepki olarak yaptığını söylemişti. Belki rahatsız olduğu bir şey vardır.

derwy

Kafalık takıyor ama takmadan önce yapmaya başladı. Ama yine bir gözetleriz teşekkürler.

Beyzaduman

Kum miktarını arttırmayı deneyin. Böylelikle birkaç örtme hareketiyle kaka tamamen kapanır.