Kediniz Kuru Mamayı Çiğniyor Mu Yoksa Direkt Yutuyor Mu?

DAMLAYMANAV

Kediniz kuru mamayı çiğniyor mu yoksa direkt yutuyor mu? Bizimki bütün mamaları çiğnemeden yutuyor ve bu yüzden ara ara tüm bir şekilde mamaları geri kusuyor. Aynı sorunu yaşayan ve çözüm bulabilen var mı?

13 CEVAP

Buketbayraktar

İkisi aynı mamayı yiyor benim çiğneyen yaşına girmek üzere yutan 7. Ayına doğru gidiyor britcare mama yetişkin maması üçgen şekilli verdiğimiz mama ama annemin ki yine de yutuyor. Yavru maması olunca çok daha hızlı yiyip kesin kustuğu için ona da yetişkin veriyoruz. Ama dediğim gibi bunda da Bi kısmı çiğnenmiş Bi kısmı bütün kusuyor çok fazla mama yediği zaman

Salihaylmz

Kucukken çiğnemeden yutuyordu sonra kakasından öyle çıkıyordu bazen kusuyordu o yüzden küçükken çekiçle kırıyordum mamaları öyle tabağına koyuyordum. Şimdi çiğniyor bir sorunumuz yok

minky

Benimki de genelde çiğnemiyor ara sıra kırmak durumunda kalıyor.Az az veriyorum günlük öğünü hızlı yiyip kusmasın diye.

Buketbayraktar

Benim kedim çiğniyor ama annemin kedisi dediğiniz gibi arada bütün mama kusuyor. O yüzden öğün öğün az mama veriyoruz günde 4 5 kere falan tek yemelik mama veriyoruz

Elifsu17

Benimki güzel güzel çiğniyor, yavaş yeme kaplarını deneyebilirsiniz belki

DAMLAYMANAV

Teşekkür ediyorum yanıtlarınız için 😊

DAMLAYMANAV

Hangi mamaları veriyorsunuz bu arada? Çiğnediği için merak ettim boyutla alakası var mı diye.

TheMuzaLi

benimkide çiğniyor direkt yutuyosa yemini yavaş yavaş ver bir şey olmaz.

Sselin1

Bozitanin mamasini deneyin isterseniz ince yapida oldugu icin kirmasi cok olay. Yutmak yerine kirmayi deneyebilir. Tavuklu kisirlastirlmis tahilli mama. Diger cesitleri de boyledir belki. Kediler genellikle mamanin hepsini kirarak yemiyorlar bu arada. Kusmasinin sebebi hizli ve fazla yemesidir. Tabi kirarak yediginde daha yavas oluyor bu sekilde faydasi olacaktir.

tyguler

Benim kedim bazen çiğniyor bazen yutuyor yutunca geri kusuyor falan. Felicia mamaya gectiğımızden beri biraz daha çiğnemeye başladı proplanı mesela direk yutuyordu çok nadir çiğniyordu ama yutunca da kusuyor o gün evde olunca öğünle veriyorum kusmasın diye okula gidince mecbur çok koyuyorum bazen de eve gelince kusmukla karşılaşıyorum.
Öğünle vermek çözüm oluyor

Bugün farkettim ki kedim direkt yutuyor. 8 aylık kendisi. Muhtemelen birkaç ay sonra yetişkine geçerim. Dişleriyle kırmayınca doymuyor hissi oluşuyor ben de , çok mantıksız biliyorum :]

fettahaltuntas

kitten mama kullanirken yutuyordu surekli hic kusma olmamisti kisir mamaya gecinde iri taneli olunca cogunu kiriyor 2-3 tane yutuyor

DAMLAYMANAV

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Öğünlerini az ve sık versekte bizimki yutuyor genelde umarım ileride düzelir. Diş etlerinde gingivitis var sırf çiğnemediği için. Royal canin british en azından nispeten çiğnediği tek mama. Bozitayı denemek istiyorum zaten. Umarım onu çiğner😊