Kendimde 5 Aydır Geçmeyen Kanlı İdrar

OznurTANAL

Merhabalar. Daha önce durumunu yazdığım Oğluş beş ay önce kaybolup altı gün sonra geldiğinde kan işiyordu. Daha sonra yoğun bir tedavi, sonda vb'den sonra öksürük başladı. İki ay öksürdü, veteriner beni antibiyotik yapıp yapıp yolladı. Sonra bu sitedeki can dostların önerisi ile başka bir veterinere gittik, diyafram kası yırtığı varmış, ameliyat oldu. Şimdi sağlığı çok daha iyi ama bu kez kan işemeye devam ediyor.
Yine götürdüm, ultrason çekildi, taş yok, 14 gün etkili antibiyotik yapıldı ama sadece bir gün normal idrar yaptı, kanlı idrar devam ediyor.
Maması struvit, su zorla da olsa içiriyorum ama bir türlü derdine derman olamıyorum.
Ne yapacağımı şaştım.
Başına geleniniz varsa yardım edin lütfen..

8 CEVAP

Hacer567

Geçmiş olsun. Aynı sorumu bizde yaşadık sistit denildi antibiyotik kullandı hiç düzelmedi başka bi vet.mesanesinde oksalat taşı gördü tedavi uyguladı duzelirmi bilmiyorum henüz yeni oldu ama anlamıyor bazı vetler ultrason çeşitleri var mikroskopla bakma yöntemi var idrara. Veteriner değiştirin farklı yerlere su koyun bol su içsin ama mutlaka idrara detaylı bakılsın

Hacer567

İdrarını rahat yapması için macun var kızılcık içeren vitamin iyi geliyor Bio ürinamin
Kızılcık kaynatıp içerebilirsiniz
Çok kaynatmadan önce suya ıslatın 5 dakika kaynatıp ezip şırıngayla verin 1 çay bardağı suyla 7tane gibi kızılcık yinede araştırın

Sselin1

Su icmiyorsa yas mama ile su tuketimini arttirin n&d nin urinary yaş mamasi var kizilcik iceriyor. Bu mamayla birlikte normal yas mama da kullanin hergun yarim koserve yas mama yemis olsun. Yas mamayi sulandirarak verin. Bobrek sorunlari icin sivi alimi cok önemli. Struvit kuru mamlari da cok uzun sure kullanmamak gerekiyor baska sorunlara yol acabiliyor cunku. Umarm kediniz duzelir urinary kuru mamayla devam edersiniz cok gecmis olsun

OznurTANAL

Hepinize çok teşekkür ederim. 🙏 💞

OznurTANAL

Hepinize çok teşekkür ederim. 🙏 💞

OznurTANAL

Hepinize çok teşekkür ederim. 🙏 💞

OznurTANAL

Hepinize çok teşekkür ederim. 🙏 💞

OznurTANAL

Hepinize çok teşekkür ederim. 🙏 💞