Sokakta Gezdirirken Her Şeyi Ağzına Alıyor Ve Yiyor Bunun İçin Eğitim Verebilir Miyim

Bu Alışkanlık Haline Geldi Nasıl Çözebilirim kapının önüne tuvaletini yaparsa benim geleceğimi sanıyor

2 CEVAP

Emre_4515

Benim köpeğimde 3-5 aylıkken çok yapıyordu sorduğum kişiler ağzındakini alıp burnuna vurduktan sonra hayır dememi tavsiye ediyodu fakat bu şekilde hiç alıştıramdım (otur,yat,dön,bacaktan geç, gel, bekle gibi komutlarını öğrettim fakat ağızındakini bırakma konusunda çok inatçıydı)bunu yaptıkça ağzındaki saklamaya ben daha uzanmadan ağzındaki almayayım diye cismin ne olduğuna bakmadan yutmaya çalışıyordu(maske,peçete,kaka,plastik ambalaj vs.) zaman zamanda ıssırıyordu düzeltemiyeceğime çok emindim ancak bırak komutunu öğreterek bu alışkanlığını bir kaç haftada kısmen bıraktırabildim. Hala yerde tavuk eti veya tadı çok hoşuna giden bir şey bulursa beni dinlemiyor ama öyle şeyleri de çok nadir buluyor o biraz benimkinin itaatkaraızlığından sanırım. Burnuna vurmayı da deneyebilirsinz bırak komutunu öğretmeyi de ikiside işe yarayabilir bazense belli bir olgunluğa ulaşması yeterli oluyor alışkanlık haline gelmediyse yavruyken dünyayı yeni yeni tanıdığı için cismi inceliyor büyüdükçe zamanla bırakabiliyorlar

erlcnr1903

aynı sıkıntı vardı ağızlık aldım biraz azaldı şuan