Yardım

FerdaNur

4 gece 5 gün kedim evde yalnız kalabilir mi? komşumuz her gün gelip bakacak. lütfen ters ters cevap vermeyin .

4 CEVAP

dollfacepersian

Komşunuz her gün gelip bakacaksa bence rahatça kalabilir. Komşunuz mamasını versin,kumunu temizlesin ve biraz oynasın. O zaman hiç sorun olmaz

FerdaNur

dollfacepersian teşekkürler cevabın için

Kalabilir belki ama yine de belli olmaz kedinin alışkanlığına bağlı iki kediniz yoksa ve öyle çok evde yalnız bırakmıyorsanız belki korkar ve miyavlar belki biraz miyavlar sonra susar. Ben kedimi öyle daha güvenli diye evde bırakmaya kalktım komşum her gün gelip bakacaktı. Öncesinde kendi evinde bakmayı teklif etmişti gerçi sonra titizlik vs derken senin evinde bakayım dedi iyi dedim. Baktı da (bayağı eziyet çekmiş önceden söyleseydi başka bir çare bulurdum) fakat sonra sürekli miyavladığına dair mesaj attı panik olup facebookta yaşadığım ildeki insanların kurduğu hayvan sahiplendirme ilanlarına geçici yuva için mesaj attım. Böyle bir durumda kalırsanız kendi elinizle de hayvanı teslim etmiyorsunuz ve karşınızdaki insanı da tanımıyorsunuz tedirgin olabilirsiniz ben oldum. Sonra komşumla da aram bozuldu zaten ahahah şeye mesaj atmışım kelepir sayfasına. Yani her şeyi kendi elinizle halletmenizde fayda var komşunuzu gerçekten tanımıyorsanız. Yine de kedisi olan (yumuşak huylu bir kedi tercihen) birine bıraksanız çok daha iyi olur. (gitmeden birkaç gün önce) Seri katil çıkma olasılığı düşük tabi ama hayvan kaçabilir kötü davranabilirler kediler anlaşamayabilir ne bileyim.

FerdaNur

yok bombaybicycleclub başka kedi yok tek kedi ama daha önce 3 gün kadar yalnızkaldı ve komşuma bırakmıştım birkaç kere sorun olmamıştı teşekkürler yorumun için zaten kedim yalnız kalmaya alışkın