Mama Ayırımı

dilan_BKH

3 kedim var 2 sini yeni sahiplendim daha birbirlerine alıştırmaya çalışıyorum.Mamaları ayrı olmak zorunda çünkü 2 si yetişkin ve kısır biri ise yavru.Sorunum mamaları nasıl ayıracağımla ilgili. Yetişkinlere aldığım kısırlaştırılmış kedi mamasının yavru için yeterli olmayacağını ve yavru için olanın da kısırlaştırılmış kediler için fazla olacağını düşünüyorum. Ne yapmalıyım,nasıl yapmalıyım?

6 CEVAP

Myca

Kısır kedilerin için özel kisirlastirilmis mama kullanmalisin yoksa böbreklerinde tas çıkarlar ve kilo alıp obez olurlar bu şart yavru kedin içinse kisirlastirilmis kedi maması onlar için uygun değildir onlara yavru kedi yaş mama almalisin... yani ikisinin mamalari farklı olmak zorunda...

ndntmert

başka kablalara koy

PERIveLIDYA

Haklısın kısırlaştırılmış olanlar aa ben kısırlaştırıldım yavru maması yiyemem yavru kedi de aaa ben yavruyum kısırlaştırılmış kedi maması yiyemem diye düşünmez kedi bu hepsini yer ve yememeleri lazım ama Nasıl yaparsın bilemiyorum :/

dilan_BKH

derdimi anlatamadım sanırım

dilan_BKH

myca aydınlattığın üçin teşekkürler ama ben bunları oraya da yazmıştım zaten yani mamalarının ayrı olması gerektiğini ben de biliyorum. bilmediğim şey bunu nasıl yapacağım. ndntmert çok teşekkür ederim bu gerçekten hiç aklıma gelmemişti. =D sorun şu ki ayrı kaplara koyduğum mamaları pati iziyle falan açıp kendilerine özel olandan yiyemiyorlar öyle bir teknolojim yok malesef yani mamaları ayrı kaplara koyup da aynı yere ya da farklı yerlere koysam bile büyük olanlar yavrununkini yavru da büyüklerinkini yiyebilir bunu nasıl çözeceğim hayvanları tek odaya kapatmak dışında çünki birbirlerine alışmaları gerekiyor..

dilan_BKH

perivelidya ben de bilmiyorum =( belki yaşayan bir çözüm bulabilen vardır diye danışmak istemiştim. yavruyu kapatmak istemiyorum sıkılıyor tek başına odada.ben olunca peşimde gezmek istiyor oynamak istiyor kapatıp da ben varken dışarı çıkarınca da diğerleri daha az gördüğü için tepki gösteriyorlar sanki tekrar tekrar eve yeni gelmiş gibi oluyor yavru bir de el kadar diğer büyük kendini savunuyor da küçüğün üstüne titriyorum birazcık =(