Kedinizi Kaç Yaşında/Aylık Kısırlaştırdınız?

syuhel

Kedim saha küçük ama kac aylıkken veya kaç yaşında kedinizi kısırlaştırdınız bilmek/öğrenmek istiyorum .
Veya kısırlaştirdiniz mı
Veya kac aylıkken/yaşinda kısırlaştirmayi düşünüyorsunuz?

16 CEVAP

yelizsenol

kedim erkek, 7 aylık kısırlaştırdım

minky

Dişi kedimi ortalama 6-7 aylıkken erkek kedimi 8 aylıkken.8aylıkken olma sebebi 7 aylıkken sahiplenmek ve 1 ay alışma süreci ile geçmesi

Melihkartal

Erkek kedimi 10 aylık olduğunda kısırlaştırdım

fndgngr

Kedim 11 aylık tekir ve dişi henüz kısırlaştırmadım ama düşünüyorum 1 yaşından sonra.

dezgicavus

Sahiplendiğimde 6 aylık yaklaşık dediler, erkek 7 aylık civarında kısırlaştırıldı

DAMLAYMANAV

6 aylık erkekti. Henüz kızgınlık belirtileri tam olarak göstermemişti kısırlaştırdığımızda. 1 yaşına girecek bir problem yaşamadık.

Bcanaydn

Erkek 7 aylıktı kısırlaştırdım. Şu an 2 yaşında

Maths8081

Ben de kısırlaştırmak istiyorum şu an 6 aylık ama veteriner bir yaşına yakın önerdiğini söyledi ama genelde hep bir yaş öncesi yaptırılmış demek ki sıkıntı olmuyormuş

Beyzaduman

Erkek kedimi 8. Ayında kısırlaştırdık. Gereken olgunluğa ulaşmıştı. Hiçbir kızgınlık belirtisi göstermeden kısırlaştırdık.

yagmuryldrm

Kedim tekir 1 yaşına gelince kısırlaştırdım ama genel olarak 1 yaşını doldurmadan kısırlaştırılıyorlar.

alabalik32

Erkek kedim. 13 aylık. Kızgınlığa girmedi hiç.
Bugün kısırlaştırdım.

alabalik32

British Shorthair

cerenruya

Erkek kedimi 9 aylikken kısırlaştırdım. 8 aylikken yaptiracaktim fakat hastalandı. Bekleyince belirtileri artti kabus gibiydi hepimiz için. 8 ideal bence

Merkan

Benimki şuan 6 6 buçuk aylık oldu 15 güne veterinere gideceğim parazit damla ve hapı için ozaman kısırlaştırmayı konuşacağım eğer evet yaparım derse muhtemelen kızgınlık belirtileri göstermeden kısırlaştıracağım .. 6. Aydan sonra kısırlaştırılabilirmiş herhangi bir sağlık sorunu yoksa yani bakalım veterinerden veterinere bu düşünceler değişiyor tabi 😅

dibasenay

Erkek kedimi 7 aylıkken kısırlaştırdık hiçbir belirti göstermeden