Dışarda Bebek Kedi Var Napicam

brokingbad

komşumuz söyledi çok üzüldüm eve almak istiyorum ama hasta sanirim.Hastalığı varsa kedime geçer mi kedim ona saldırır mı vs çok düşünüyorum zaten kedim sürekli hasta oluyor ve ben çok takıyorum. ayrıca kedim çok kıskanç ve hırçın gelen misafirleri bile sevmiyor.Daha çok minik gözleri yeni açılmış annesi bi tek onu birakmis sanirim hasta olup öleceğini anlayınca birakiyorlarmıs.Kediyi o şekilde tabi ki birakamam sokakta ölür.süt anne bulmaya çalışabilirim ya da bina da baksam bizim bina da hayvan düşmanları dolu bakamam eve almak tek çare gibi görünüyor ama kedimden çok ürküyorum.Ne yapsam bilemedim eve alırsam ayrı koyabilecek odam yok malesef aynı odada kalacaklar çünkü babannem ve ailem birlikte yaşıyoruz babannem çokk sıkıntılı ve huysuz sürekli miyavlamasına vs laf yapar

10 CEVAP

brokingbad

komşularim koli yapip icine koymuslar ama nasıl bakıcaklarını bilmiyorlar

brokingbad

gördüğüm doğuran başka bir anne ona süt annelik yapar mı nasıl aysrlayabilirim lütfen yardım edin bu siralar hepsi doğurdu birisi alır belki ne yapmam lazim kabul etmesi icin

MrMete01

Kedi sütü tozu satıyorlardı alıp evde besleyebilirsinşz belki ama para gerekiyor işte eğer durumunuz ykksa ilan açıp süt anne arayabilirsiniz veya instagramdakş kedi sayfalarına ve veteriner sayfalarına süt anne sorabilirsiniz.

Haceli

Bende bahçemizde kedi besliyorum 5 6 tane bir tanesi bir yaru doğurmuştu ve 3 4 ay sonra annesine araba çarpmıştı oda öylece kalmıştı ilk günlerde yoğurt ekmek vererek besledik bide bir gün erkek kedim var onun yanına gitmiş onun memesimden süt arıyor 😢😢 sonra gittim süt aldım bir kaç hafta onla idare ettik sonra Bi dişi kedim vardı oda doğum yapmıştı o yavruyu onun memesine yaklaştırdum Bi emdi tabii kızdı kedim ama 3 4 haftaya kalmaz kendisi gidip emzirmeye başladı ve ondan 2 3 sonraa o küçük bebeye araba çarptı😢😢yani kısacası süt anne bulursanız işimiz kolay Bi zaman sonra alışıyorlar ama ilk zaman çok kızıyorlar ona dikkat edin

Haceli

Hıı bide eğer bulursanız süt anne ilk zamanlarda şöyle yapın bebeyi alın annenin memesine yaklaştırın o emer hemen o sırada anneyi sevin boynunun altını okşayın yada anne yemek yerken emzirtmeye çalışın İNŞALLAH bulabilirsiniz süt anneyi..

MrMete01

Yazım hatası dolu:/

minky

Kediye normal inek sütü mü verdiniz? Yavru yetişkin farketmez kediler inek sütü içmemeli.Sindiremiyorlar içinde çok fazla laktoz var

Betulgumus

İnstagramdaki sahiplendirme sitelerine ilan verin. Bebek kedilere çok talip olan oluyor. Süt anne bulunması için de yazabilirsiniz.

Zeytinbey

Sıcak bir ortama alınması gerekiyor bebek olduğu için vücut ısısını koruyamaz kutuya sıcak su torbasını kazaga sarip bebeği yakmayacak şekilde yerleştirmelisiniz.ayrıca hastaysa direk veterinere goturmelisiniz bebeklerde enfeksiyonlar çoğunlukla öldürüyor. Kedi süt tozuyla bakılmalı , siringayla ya da biberonla beslemeniz gerekiyor. Yatar pozisyonda beslemeyin bogulmasina neden olabilirsiniz. Günde 3 kez nemli pamukla poposuna masaj yaparak orayı uyarmaniz lazım ki tuvaletini yapabilsin. 3 - 4 saatte bir beslenmesi gerekiyor. Kendi haline bırakırsanız yaşayamaz lütfen veterinere götürebiliyorsaniz götürün

brokingbad

Kediye ben bir sey vermedim süt tozu aldim onu vereceğim yarın ve yazım hatalarına takılmanız çok saçma acil bir durum için yazmışım yazıma dikkat edemem kusura bakmayın yardım istiyorum yazım hatası var yazmışsınız ilginçsiniz yani.