Dün Sokaktan Köpek Aldim Kangal Kırması Biraz İshal Gibi

Kurtul

Merhaba iyi günler dün sokatan kangal kırması köpek aldım yemesi iyi iştahı iyi fakat biraz ishal sabah çok su içmiş midesi su ile doluydu boğazına geliyordu su biraz geçti gibi ishali ne zaman geçer sokakta büyük ihtimal bişey yedi onun yüzünden oldu zamanla geçer mi ve büyük alanda baktığım için ne zaman alışır
Teşekkürler
Hayırlı Cumalar Olsun

6 CEVAP

Büyük alanda bakmanız daha iyi kuru mamayla besleyin çünkü isal olmuş çok su içmesin! Zamanla geçer merak etmeyin aynı zamanda alışır ve dostunuz olur diye umuyorum

Cotontzu_Siri

sokaktan yeni almışsınız, herhangi bir hastalığı olabilir. veterinere götürün

Kurtul

Şimdilik kuru mama alma imkanım yok bayrama kadar alamam ve kac güne geçer bayrama kadar geçer mi acaba . Sürekli yatıyor serbest bırakırsam gider halsiz biraz

Kurtul

Veterinere gitmeden bugün köpeğin dışkı sı düzeliyor gibi katılaşıyor gibi birkaç güne düzelmezse götürürüm

ULKU88

sokaktan almanız dolayısıyla öncelikle tebrik ediyorum umarım iyi bir dost olursunuz ve birbirinizi hiç bırakmazsınız sokaktan edindiniz için veteriner muanesinden geçirip aşılarını yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederim veteriner size daha sağlıklı bilğiler verecektir mutluluklar :)

vetaseda

Sokakta yaşayan hayvanların bir çoğunda bağırsak parazitlerine rastlarız . Bu yönden antiparaziter tedavisi yapılması gerekir. İshal sürekli su kaybına ve dehidrasyona sebep olacaktır bu da hayvanlarda istediğimiz bir durum değildir . En kısa zamanda muayene edilip kan tahlili yapılması gerekir ve gerekli tedavi uygulanmalıdır. Dostunuzla sağlıklı günler .