Ben Uzun Zamandir Golden Sahibi Olmak İstiyorum. Bakimi Nasil Oluyor Yardimci Olur Musunuz

Kubraaktas_

5 6 aydir golden a takmis durumdayim ve bir yavru golden sahibi olmak istiyorum yakin zamanda da sahibi olacagim bir kac yere haber saldim geri donuslerini bekliyorum. Sizce bir golden yavrusu nasil bakilmali ve tuvalet egitimi nasil olmali yardimci olabilir misi iz simdiden tesekkur ederim

2 CEVAP

merveandac

Arkadaş canlısı ve sevgi dolu bir ırk , bakımında sahipleneceğiniz her köpek dosta yaklaşmanız gerektiği gibi özverili ve tutarlı olduktan sonra bir sıkıntı çıkmaz. Mama seçiminde dikkatli olur tüylerini küçüklükten taramaya alıştırırsınız büyüdükçe komutları öğretirsiniz. Tuvalet eğitimi için eğer evde bakacaksanız tuvalet pedlerinden yararlanarak odanın büyük bir kısmını kaplayın yemeğini yediğini gördükten 10-15 dk. sonra o odaya götürün pedlerin üzerine bırakın tutarlı olun ve tekrarlayın gün geçtikçe odadaki ped sayısını düşürün ve dışarı çıkarmaya hazır hale gelinceye yani 4 aylık olana kadar 2-3 pedle tuvalet eğitimini tamamlamış olacaksınız. Dikkatli olmanız gereken nokta özellikle eve ilk geldiğinde tuvaletini olmayacak bir yere yaptı diye ses tonunuzu yükselterek yada azarlayarak yavruyu korkutmayın yoksa tuvaletini yaptığı için tepki çektiğini düşünüp gizli gizli yapmaya çalışacaktır. Sabırlı ve tutarlı olduktan sonra tuvalet eğitimi kolay bir eğitimdir.

Kubraaktas_

Çok tesekkur ederim. Çok yardimci oldunuz