Kedim Öksürüyor

Asil50

Merhaba. MANUŞ um 3 gündür tüy yumağı çıkaracak gibi öksürüyor ama çıkarmıyor. Günde iki yada üç kez bunu yapıyor onun dışında yemesi içmesi yerinde hafif bir göz çapaklanmasi dışında bir sıkıntısı yok. Sizce ciddi bişey olabilirmi

6 CEVAP

nil7

Geçmiş olsun öksürükler beni hep korkutuyor biraz gözlemleyip veterinere danışın belki çıkaramadığı balgamı vs olabilir gözleri çapaklanıyorsa eczanelerde göz teramisinleri var pamuk yardımıyla silebilirsiniz ya da çay pamuk pansuman yapabilirsiniz hafif hafif

Asil50

Çayla siliyorum iki gündür ama acaba öksürüğü ile alakası varmı diye merak da ediyorum. Şimdi öksürmesini bekliyorum video cekip veterinerimize göndericem

nil7

Bekleyin bakalım belki mevsimsel de olabilir geçer inşallah endiselenmeyin ama önleminizi alın çok hassas kediler en ufak bir şey de bagisikliklari düşebiliyor öksürüp hapşırabiliyorlar geçmişler olsun şifalar dilerim miniğe.

Asil50

Çok teşekkür ederiz

kedicikikadin

Malt kullanmayı deneyebilirsiniz. Ama gözünde iltihaplı bir çapaklanma var ise bu öksürüğü grip kaynaklı olabilir. Immun 44 adlı bir şurup var bi süre ondan kullanmayı deneyin (en fazla 0.5 cc verin kediniz çok bebekse 0.3 ün üzerine çıkmayın). Ayrıca tüy yumağı için de malt alın. Öksürüğü yoğunlaşır ve bir kaç güne geçmezse muhakkak kliniğe götürün.

Asil50

Malt benimde aklıma geldi ama daha önce hiç kullanmadim marka olarak bi öneriniz varmi. bide acaba bahar alerjisi olabilirmi kedilerde oluyormu bilgisi yada tecrübesi olan varmı