Evde Tek Kalan Kedi Hakkında

nil7

Bu hafta içinde ilk defa kedimi 8 saat evde yalnız bırakmak zorunda kaldım.İki odada ayrı mamaları hep var zaten tekrar tazeledim hatta ciğer bile koydum yeni su koydum kumunu temizledim çıktım.Geldiğimde hemen üstüme atlayıp mırladı yalamaya başladı hatta yanaklarımı.Ama baktığım da hiç yemeklerinden yememiş ciger bile yememiş beni görünce yemeğinin başına gidip hepsini yedi.
Siz neler yaşıyorsunuz evde tek kalmaları onlar için ne sorun teşkil eder?

5 CEVAP

oscarto

Biz sabah evden çıkıp akşam geç saatte eve dönüyoruz bazen. Oscar'ı evde tek bırakıyoruz ve salona kapatıyoruz (ama salon bayağı geniş ve iki küçük balkon var). Bir balkona kum kabını diğerine mamasını, suyunu koyuyoruz. Oyuncaklarını falan da salona dağıtıyoruz. Tam çıkarken yaş mama veriyoruz, o mamayı yerken biz de evden çıkıyoruz😅. Ödül mamalarını küçük parçalara ayırıp bazı oyuncaklarının veya evin bazı köşelerine saklayabilirsiniz, onun için oyun olur.

Benimki ilk 1 yıl hep tekti tüm gün uyuyor esneyerek karşılıyordu beni çalışıyoruz mecbur tek kalacak sonra sıkılmasın diye yanına arkadaş aldım artık beraber uyuyorlar tüm gün 😅 kediler gündüz uyur yemek de yemez pek

Ixterene

Çok acıkırsa yer merak etmeyin

Ixterene

Çok acıkırsa yer merak etmeyin

nil7

Teşekkür ederim yorumlarınız için 😊 ilk defa yalnız birakmak zorunda kalınca üzüldüm açıkçası.
Ödül mamasından parçalar halinde bırakıp evin bazı köşelerine saklama fikri güzelmiş yalnız ben o şekilde hiç denemedim arada denemek lazım ☺