Mama İçeriği Uygun Mu Sizce?

pasakli_

Arkadaşlar merhaba,
barınaktan sahiplendiğimiz köpeğimiz büyük ırk olmasına rağmen yetersiz beslenme sonucu zayıf kalmış. 19 kilo kadar. somonlu bir mama almıştık birkaç gün sırf aç olduğu için yedi diğer günler yemedi bile.
veteriner hekimimiz üst ve orta segment birkaç mama tavsiyesinde bulundu. (neredeyse orta segmentler bile bütçemi zorladı)
bütçeme uygun ve önermiş olduğu mamanın içeriğini paylaşacağım. en önemlisi şu an benim için kullanıcı yorumları.. neredeyse tüm köpekler severek yiyormuş. ama burada bunun da sıkıntılı olduğunu içerisindeki zararlı maddeler yüzünden her hayvanın yiyebiliyor olduğunu öğrendim. şimdi bir mama aldık sevmedi yemedi ikinci mamayı alıyoruz. bunu da sevmezse başla alabileceğim bir mama yok. içeriğini de anlamıyorum açıkçası bir yorumlarsanız sevinirim.
uygunsa bunu almayı düşünüyorum.
köpeğimizin Erkek, Kısır 1 Yaş civarı.
Kuzu eti unu (%26), Hidrolize Taze Kuzu Eti (%10), Baldo Pirinç, Bezelye (%5), Hamsi Unu, Bira Mayası, Harnup Unu, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Harnup, Kleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler.
Protein 21.00%
Yağ 10.00%
Ham Kül 9.00%(bunun çok yüksek olduğunu biliyorum sadece)
Ham Selülöz 4.00%
Omega 6 3.40%
Omega 3 0.70%
Vitamin A – E672 20.000 IU/kg
Vitamin D3 – E671 1.200 IU/kg
Vitamin E – 3a700 320.00 mg /kg
Vitamin C 120.00 mg /kg
Glukozamin 600.00 mg /kg
Kondroitin 400.00 mg /kg
Bakır Sulfat 10.00 mg /kg
Selenium 0.16 mg /kg
Çinko Sulfat 60.00 mg /kg
Çinko Şelat 20.00 mg /kg
Niasin 14.00 mg /kg
Manganez Sulfat 12.00 mg /kg

8 CEVAP

minky

Hangi marka bilmiyorum ama zayıf bir köpek için yağ ve protein oranı düşük gözüküyor.Kilo başıma bütçeniz nedir

Hidrolize ve kuzu ibaresi var ise aklıma prochoice geliyor. Kötü marka ve kötü mama değildir ama çok iyi mamadır da diyemem

minky

Golosi bonacibo bakablirsiniz.Bu hangi modeli prochoicein.Normalde oranlar resmi sitede böyle değil.

minky

Profinede bakabilirsiniz ama zayıf bir köpek için protein 25 yağ 14 falan olmalı en az.Toplamak gerekirse

Profine,golosi,brit bonacibo mamaları olabilir

pasakli_

doğru tespit :) prochoice.
Hekimimiz, üst segment olarak Proplan, Hill's, Royal Canine ve orta segment olarak da Prochoice ve Unique önerdi, vitamin takviyesi de sağlarız mantığıyla unique somonlu aldık ancak maksimum üç-dört öğün yedi sonra gerçekten de aç kalma pahasına bile yemedi. ona da bütççe ayırınca yemi mamaya açıkçası çok yüksek bir bütçem kalmadı en azından bir aylık. içeriği en az bir ay idare edebilecek(zarar vermeyecek) ve uygun bir mama ihtiyacım var kilosuna maksimum 20 lira verebilirim ancak.

pasakli_

bir de biz ne mantıkla yaptık bilmiyorum ama küçük paketlerde denemek yerine direkt 15 kilo aldık bu alacağımız mama 10 kilo civarı olursa bütçeyi 25 liraya çıkarabilirim. ya da alacağım mamayla evdeki somonluyu da karıştırabilirim

pasakli_

kullanıcı yorumlarında en çok seevilen olduğu için açıkçası ilk bu ilgimi çekti Proderma diğerlerine de baktım da dediğim gibi olması gereken değerler hangileri bilmiyorum

pasakli_

çok teşekkür ederim ya çok sağ olun :)