Köpeğimi. Tasmasiz Gezdirmek İstiyorum

Merhabalar köpeğimi tasma ile gezdirmekten sıkıldım. Tasmasiz nasıl gezdiririm

6 CEVAP

dollfacepersian

Bence bu çok sakıncalı bir şey.
Çünkü ne kadar iyi bir eğitim alırsa alsın dikkatini bir şey çekebilir,bu yüzden yoldaki birinin üzerine koşabilir,ülkemize maalesef kopekten ciddi korkan insanlar var ve birine travma yaşatabilir,yola çıkıp araba çarpabilir. Kısacası başına birçok şey gelebilir. Bununla ilgili birçok örnek gördüm

Luckyssss

Kesinlikle kapalı parklar dışında tasmasız gezdirmeyin tanıdııgım birinin köpeğine dikkat dagılması yüzünden araba çarptı bi araa bende tasmasız gezdiriyim derken az daha benimkinide çarpıyodu sözümü dinlemesine rağmen hatta iki arabanın arasında kaldı benim ki Allahtan arabalar durmuştu

Puppy730

Asla tasmasız gezdirmeyin. İleri itaat eğitimi bile olsa, kedi görür, başka bir köpek görür dalıp gider gider ya da başka bir köpek gelir müdahale edemezsiniz. Tasmadan sıkıldım ya diye bir şey olamaz. Ki zaten tasmasız köpek gezdirmek yasaklandı. Üstelik köpeğiniz büyük ırksa ceza riski daha fazla.

https://kararara.com/forum/viewtopic.php?f=87&t=8942

Bu kanunu sadece haberiniz olsun diye yazıyorum. Hiçbir hayvan sahibinin tasmasız köpek dolaştırıyor diye belirtilen cezai yaptırımın uygulandığını duymadım ama tasmasız köpek gezdiren şahsın tasma kullanmaya üşenmesinin köpeğinin canına mâl olduğunu çok duydum.

Zaten oğlunuzu/kızınızı gerçekten seviyorsanız kanundan önce, onun can güvenliği için tasma kullanırsınız.

Cevaplar için teşekkür ederim.

bolt

kaçyaşında

BlindCat

Köpeğin zaten sana alışmış ve sözünü dinleyen bir köpekse zaten hiç sorun olmaz eğitimi var sa zaten kolay;)