Kedi Ve Ton Balığı

minky

Hazır konserve insan için olanların verilmemesi gerektiğini biliyorum ancak denizden balıkçıda aldığımız ton balığı ne kadar ve ne miktarda verebiliriz? Suyu verilir mi?Hamile Kedilere verilir mi?

10 CEVAP

Zeynepulku

Bu tür büyük baliklarin civa oranı yüksek oluyor. Hamsi gibi küçük balıklara nazaran daha az verilmesi iyi olur.

Buketbayraktar

10 gr 1 seferlik vermekten bir şey olmaz. Sorun yaratacak bir miktar değil

minky

emreovec

ton vermezdim ben olsam, hamsi, sardalya, istavrit, dil balığı, barbun, tekir, palamut, uskumru gibi balıkları tercih edin. Zeynepulku'nun dediği gibi civa yüksek o balıkta.

minky

10 Gr falan vereceğim.Zaten düzenli değil 1 seferlik vereceğim.

minky

Aslında 40 Gr falan verecektim ama hamile olması endişe ettirmedi değil :D

minky

20 gr balık 20 gr kuru mamalık bir öğün hazırladım teşekkürler fikir için.umarım fazla gelmez

minky

20 gr ton balığı*

minky

20 gr ton balığını 20 gr kuru mama ile karıştırıp verdim kediciğe bayılarak yedi.Sokak kedisi olduğu için hayır diyemiyorlar.Herkese teşekkürler

minky

Of şimdi internette okudum birşeyler fazla verilirse cıva bebeklere zarar verebilir diye.20 Gr fazla mıdır ki