Gimcat Gastrointestinal Paste

DAMLAYMANAV

Gimcat gastrointestinal paste kullanıp, kedisi kabız olan var mı? 2 haftadır kullanıyoruz. Ara ara kabız oluyor. Acaba bundan mı diye düşünmeye başladım.

7 CEVAP

fatma_nur42

1 nohut tanesi yeterli falan değil onlar halk hikayesi tamamen...

arkasında ne yazıyorsa ona göre verin

dezgicavus

Gastrointestinal pasta bence veteriner tavsiyesi dışında kullanılmamalı. İshal, yumuşak kokulu dışkı, dışkıda mukus vb durumlarda gastrointestinal mama ve malt kullanılıyor. Yani kediniz de bu durumlar yoksa (ki umarım yoktur) kabızlık yapması normal bence. Ben hem gastrointestinal mama hemde 4 tüp malt kullandım 1 ay boyunca kabızlık yapmadı çünkü zaten rahatsızlığı vardı, veteriner tavsiyesi önemli bence bu tarz ürünlerde.

Mert2021

miktar olarak fazla veriyor olabilir misiniz? 1 nohut tanesi kadar vermek yeterli olur gibi

DAMLAYMANAV

6cm verilmesi gerektiği yazıyor.

DAMLAYMANAV

Veterinerimiz ishal olduğu için vermişti bitene kadar kullanın dedi. Şimdide ara ara kabız ara ara ishal olmaya başladı. Aylardır da aynı mamayı kullanıyor. Bugün tekrar gideceğiz bakalım ne diyecek.

melist35

ishal olduğunda malt verilmez ve nohut tanesi büyüklüğünde macun verin nedir? yine ağzı olan konuşmuş. kabız oluyorsa az su içiyor olabilir kediniz. daha sık yaş mama verebilirsiniz ve su içmeye teşvik etmelisiniz. gastro macun da günlük 5-6 cm verilir

DAMLAYMANAV

İshal olduğunda gastro vermişti malt değil. 6 cm veriyorum zaten günde. Bugün başka bir probiyotik verdi ona başladık.