Zararı Olur Mu?

miupiu

kedim yumurta ve kaşar peynirini çok seviyor haftada bir kere veriyorum bunun zararı olur mu? balık vs de veriyorum nadiren, insanların tükettiği şeyleri tüketmesi ömründen götürüyor diyorlar ama bunlar hayvansal gıda zararı olur mu?

4 CEVAP

minky

Yumurta haşlayıp yağsız tuzsuz haftada bir verebilirsiniz az miktarda.Kaşarda pek sağlıklı değil ama az veriyormuşsunuz

emreovec

Yumurta yer ama peynir vermeseniz daha sağlıklı olur. Doğal beslenmesinde yumurta var çünkü kedilerin ama peynir yok.

Sselin1

Yumurta balik peynir vs bunlar yas mamalarda da var zaten. Ama yumurtayi gunde yarim taneden fazla vermeyin. Peyniri de tuzsuz tercih edin bir cay kasigi kadar sorun olmaz.

Elifsu17

Tuz yağ baharat olmadığı sürece hiç sorun yok, ayda 2-3 verilebilir, ben de veriyorum hiç sıkıntı yaşamadık şimdiye kadar :)