Kedim Mamasını Çiğnemeden Yutuyor

BlindCat

2.5aylık kedim mamasını azına aldığı gibi yutuyor mama sert geliyor galiba diye düşünüp süt sozuyla karıştırdim (kediler için olan )ondan yemek istemiyor mamayı sütsüz verince de çiğneyor bu sorun olur mu ?

8 CEVAP

georgestaub

benim kedimde mamanın neredeyse tamamını çiğnemeden yutuyor iki üç kere kıtırdama sesi geliyor.

Miril

Bence bir sorun olmaz çünkü onların yedikleri mama midelerinde şişip yumusuyordur aynen suya düştüğünde falan olduğu gibi o yüzden bir sıkıntı olmaz bizim gibi düşünmeyin bizde sert birsey yediğimiz zaman midenin öğütmesi gerekiyor ama o mamalar yumuşuyordur o yüzden bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum

Therumeysa

mamayi sicak suyla islatip ver cok sicak bi su olmasin ama hatta iliktanda soguk olsun mamayi islatsin yeter ama taze olmasi icinde bunu ara ara yap mama kabindakini bitirmeden veya cok geciktirmeden kabi bosaltip yenisini ver

ceydatpcu

Benimkilerde oyle kakalrini yaparken kanıyordu snra vet sıcak suyla iyice şissin sonra ver dedi bayila bayila yediler

BlindCat

Ceydatpcu benım de kedim kakasını yaparken kanıypr ben de sizin yaptığınız gibi yapıyım teşekkürler

patili

yetişkin kedi yapsa birşey olmaz da yavru çiğnemeyince o narin, ip gibi bagırsakları dediğiniz gibi kanar. ıslatıp verin. öyle de yemezse bir kaşık yaş mamayla birlikte karıştırıp verin

Miril

Yavru kedi maması alıyorsanız bir sıkıntı olmaz merak etmeyin

Kadim

Çok ses duymuyorum yerken çıtır çıtır çıkmıyor ama yaş manada direk yutuyor 1 kere çiğniyor